پیروزی استقلال مقابل صدرنشین لیگ

Image caption آندرانیک تیموریان روی یک ضربه کاشته دومین گل استقلال را وارد دروازه فولاد کرد

امروز در ادامه بازی‌های هفته چهاردهم لیگ برتر، استقلال تهران در ورزشگاه آزادی دو بر صفر صدرنشین لیگ، یعنی فولاد خوزستان را شکست داد و به رده هشتم جدول صعود کرد.

فولاد صدرنشین لیگ، برای تثبیت قهرمانی در نیم فصل باید مقابل استقلال امتیاز به دست می‌آورد، استقلال هم پس از تساوی هفته گذشته مقابل نفت تهران باید برای صعود در جدول سه امتیاز این مسابقه را به دست می‌آورد.

هر دو تیم با وجود بازیکنان مصدوم بازی را خوب آغاز کردند، بازیکنان هر دو تیم سعی داشتند میانه زمین را در اختیار بگیرند.

حضور آندارنیک تیموریان و جواد نیکونام در میانه زمین اجازه بازیسازی را به بازیکنان فولاد نمی داد، بازیکنان استقلال هرگاه که صاحب توپ می شدند با پاس‌های در عمق سعی داشتند فرهاد مجیدی را صاحب توپ کنند.

در نیمه اول استقلال روی اشتباه مدافعان فولاد دوبار دروازه فولاد را باز کرد. در دقیقه ۱۸ بازی مهدی نظری با حرکتی سریع وارد محوطه جریمه فولاد شد ولی امید خالدی مدافع فولاد با تکلی از پشت او در داخل محوطه جریمه سرنگون کرد و همین کافی بود تا داور نقطه پنالتی را نشان دهد.

جواد نکونام با ضربه دقیق پنالتی استقلال را تبدیل به گل کرد تا آبی پوشان یک بر صفر از صدر نشین لیگ پیش بیفتند.

پس از گل استقلال، فولاد میانه میدان را در اختیار گرفت و فرصت‌های خوبی هم برای زدن گل مساوی داشت ولی بازیکنان این تیم نتواسنتند از این فرصت‌ها استفاده کنند، نبود پریرا گلزن اول فولاد در عدم گلزنی این تیم موثر بود.

استقلال در دقایق پایانی نیمه اول، بار دیگر از روی یک ضربه ایستگاهی به گل رسید؛ آندرانیک تیموریان با ضربه سنگین از پشت محوطه جریمه دروازه فولاد را برای بار دوم باز کرد تا استقلال نیمه اول را با نتیجه دو بر صفر به پایان برد.

در نیمه دوم، استقلال با تجمع در نیمه زمین خود و دفاع فشرده باعث کندی روند بازی شد. فولاد هم سعی داشت با آوردن بازیکنان تهاجمی از دفاع چند لایه استقلال عبور کند.

دفاع مطلق استقلال در نیمه دوم باعث شد بازیکنان فولاد فضای لازم برای بازیسازی را به دست نیاورند. در نهایت بازیکنان فولاد نتوانستند راهی برای عبور از خط دفاعی متراکم پیدا کنند و در نهایت بازی با نتیجه دو بر صفر به نفع استقلال به پایان رسید.

استقلال با این پیروزی ۱۹ امتیازی شد و به رده ششم جدول صعود کرد و فولاد با ۲۶ امتیاز همچنان صدرنشین لیگ باقی ماند.

در دیگر بازی های مهم این هفته دیروز سپاهان دو بر یک مقابل ملوان شکست خورد و با یک بازی بیشتر در رده دوم قرار گرفت.

روز یکشنبه هفته آینده در سه بازی باقیمانده هفته چهاردهم راه آهن و پرسپولیس، استقلال خوزستان و تراکتورسازی و فجرسپاسی و سایپا روبروی هم قرار خواهند گرفت.