صعود تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی

Image caption یوسف سیدی زننده تک گل ایران مقابل اتریش بود

تیم ملی نوجوانان ایران با پیروزی یک بر صفر مقابل اتریش به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی نوجوانان صعود کرد.

ایران پس از آرژانتین به عنوان تیم دوم گروه پنجم این مسابقات به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی نوجوانان راه پیدا کرد. تیم ملی نوجوانان ایران در مرحله حذفی باید مقابل نیجریه تیم اول گروه شش قرار بگیرد.

هر دو تیم از همان آغاز مسابقه، سعی در گلزنی داشتند چرا که بدون توجه به مسابقه هم زمان آرژانتین و کانادا تنها برد می توانست تضمین کننده صعود یکی از دو تیم ایران و یا اتریش باشد.

در دقیقه ۱۶ بازی، بازیکنان اتریش روی یک ضربه کرنر می توانستند دروازه ایران را باز کنند ولی ضربه سر مدافع این تیم با اختلاف کمی از بالای دروازه ایران به بیرون رفت.

بازیکنان اتریش روی ضربه‌های آزاد موقعیت‌های خوبی را روی دروازه ایران ایجاد کردند. در دقیقه ۱۹، ضربه آزاد آدریان گریچ از فاصله ۲۵ متری به تیر افقی دروازه ایران برخورد کرد و به بیرون رفت.

ایران در دقیقه ۳۶ روی یک پرتاب دستی بلند به گل رسید؛ یوسف سیدی در حالی که پشت به دروازه داشت با جا گذاشتن مدافعان و ضربه‌ای فنی دروازه اتریش را باز کرد.

نیمه اول بازی با تک گل یوسف سیدی به پایان رسید در نیمه دوم اتریش که برای صعود به مرحله بعدی نیاز به پیروزی داشت بازی را کاملا تهاجمی آغاز کرد.

دنیل ریپیچ در همان آغاز نیمه دوم با حرکتی تکنیکی در محوطه شش قدم دفاع ایران، مدافعان ایران را فریب داد ولی در حالی که به نظر می‌آمد پیش از زدن ضربه روی او خطا شده، نتوانست ضربه آخر را وارد دروازه کند.

اتریش با فشار زیاد روی خط میانی ایران، قصد داشت هر چه زودتر به گل برسد ولی دفاع منسجم نوجوانان ایران مانع از ایجاد موقعیت می‌شد.

در پانزده دقیقه پایانی بازی امیر مظلوم بازیکن سرعتی خط حمله ایران دو بار در ضد حمله می‌توانست به تعداد گل‌های ایران اضافه کند ولی این بازیکن در زدن ضربه آخر ناموفق بود.

در نهایت ایران با پیروزی یک بر صفر مقابل حریف اروپایی خود راهی مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی نوجوانان شد. نوجوانان ایران باید روز سه‌شنبه هفته آینده در مرحله حذفی، با نیجریه بازی کنند.