عذرخواهی سپ بلاتر به خاطر اظهار تمسخر آمیزش در مورد رونالدو

Image caption سپ بلاتر در اظهارنظری گفته است که مسی را به رونالدو ترجیح می‌دهد

سپ بلاتر رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال فیفا، پس از سخنان تمسخرآمیزش در مورد کریستیانو رونالدو با نوشتن نامه‌ای به رئیس باشگاه رئال مادرید بابت این اظهارات عذرخواهی کرد.

رئیس فیفا روز جمعه و در دانشگاه آکسفورد، در پاسخ به سوالی در مورد مقایسه بین رونالدو و مسی گفت بود: "یکی از این دو بیش از دیگری وقت‌ خود را به آرایش موهایش اختصاص می‌دهد."

او در این جلسه درباره ستاره‌‌های دو باشگاه رئال مادرید و بارسلونا گفته بود: "لیونل مسی پسر خوبی است که هر پدر و مادری دوست دارد که او را در خانه اش داشته باشد، او خیلی سریع و سرزنده است و خیلی خوب بازی می‌کند. در عین حال او مرد خوبی است برای همین همه به او رای می‌دهند."

وی افزوده بود: "ولی رونالدو مثل یک فرمانده در زمین بازی است، داشتن فرماندهانی اینچنین به فوتبال کمک می‌کند و به آن سر زندگی می دهد."

بلاتر در این نامه برای رئیس باشگاه رئال مادرید توضیح داده منظور او از اظهارنظرش در مورد رونالدو تنها "سرگرم کردن" بوده است.

آقای بلاتر همچنین در نامه اش تاکید کرده که "احترام زیادی" برای ستاره رئال مادرید قایل است: "می خواهم در این خاطر نشان کنم که کریستیانو رونالدو برای من هم سطح لیونل مسی است و هر دو این بازیکنان در نوع خود بی نظیر و فوق العاده هستند. من از اینکه اتفاق رخ داده در دانشگاه باعث ناراحتی بسیاری شد متاسفم و از بابت آن عذرخواهی می‌کنم."

پیش از این باشگاه رئال مادرید در واکنش به اظهارنظر سپ بلاتر، آن را بی احترامی دانسته و خواستار تکذیب آن شده بود.

کریستیانو رونالدو هم در واکنش به اظهار نظر سپ بلاتر در صفحه فیس بوک خود نوشته بود: "این موضوع به وضوح احترام و توجه فیفا را نسبت به من، باشگاه و کشورم نشان می‌دهد."