صدر نشینی فولاد، پیروزی استقلال مقابل سایپا

Image caption فولاد خوزستان با تساوی مقابل گسترش فولاد تبریز صدرنسین لیگ برتر شد

در مهمترین بازی‌های هفته پانزدهم لیگ برتر ایران، فولاد خوزستان مقابل گسترش فولاد تبریز ۱-۱ متوقف شد، سپاهان نه نفره ۲-۲ با نفت تهران مساوی کرد و در بازی عقب افتاده از هفته یازدهم استقلال یک بر صفر سایپا را شکست داد.

فولاد خوزستان ۱- گسترش فولاد تبریز ۱

فولاد خوزستان در حالی که می توانست با پیروزی مقابل گسترش فولاد تبریز، شانس قهرمانی خود را در نیم فصل افزایش دهد در نهایت با این تیم ۱-۱ مساوی کرد و با ۲۷ امتیاز به صدرجدول صعود کرد.

در این بازی فولاد از همان آغاز مسابقه روی دروازه گسترش فولاد موقعیت‌های خوبی را طراحی کرد ولی بازیکنان گسترش فولاد با فشار زیاد روی بازیکنان صاحب توپ و دفاع فشرده مانع از گلزنی بازیکنان فولاد شدند.

در نیمه دوم لیناندرو چاوز بازیکن برزیلی فولاد روی یک ضربه آزاد از پشت محوطه جریمه دروازه گسترش را باز کرد و یک دقیقه بعد محمد امیر کامدار با ضربه زیبا از گوشه محوطه جریمه گل مساوی را وارد دروازه فولاد کرد.

فولاد در ادامه بازی، برای کسب سه امتیاز بازی حملات متعددی را روی در دروازه گسترش فولاد انجام داد ولی دفاع فشرده این تیم، مانع از گلزنی بازیکنان تیم میزبان شد.

فولاد با تساوی مقابل گسترش فولاد تبریز، ۲۷ امتیازی شد و جای پرسپولیس را در صدر جدول گرفت.

نفت تهران ۲ - سپاهان ۲

در دیگر بازی حساس هفته پانزدهم لیگ، نفت تهران در ورزشگاه دستگردی تهران میزبان سپاهان بود. نفت تهران در حالی که تا دقیقه ۸۹ بازی دو بر یک از سپاهان نه نفره پیش بود در نهایت با این تیم ۲-۲ مساوی کرد.

سپاهان در نیمه اول بسیار بد و بدون برنامه بازی کرد و اگر بازیکنان نفت کمی دقت می کردند شاید نیمه اول را با چهار یا پنج گل به پایان می‌بردند. نفت تهران در این نیمه با گل به خودی توسط هادی عقیلی و حسین ابراهیمی، دو بر صفر از حریف خود پیش افتاد.

در این بازی دو بازیکن سپاهان در دقایق پایانی هر دو نیمه از زمین اخراج شدند؛ اروین بولکو در دقیقه ۳۸ نیمه اول و علی حمودی در دقیقه ۸۲ نیمه دوم.

در نیمه دوم سپاهان بهتر بازی کرد در نهایت با دو گلی که در دقایق پایانی به ثمر رساند موفق شد بازی را به تساوی بکشاند، امید ابراهیمی در دقیقه ۸۰ و احسان حاج‌صفی در دقیقه ۸۹ دو گل سپاهان در این بازی را به ثمر رساندند.

هر دو تیم با کسب یک امتیاز یک پله در جدول صعود کردند، نفت جای تراکتورسازی را در رتبه سوم گرفت و سپاهان با ۲۴ امتیاز پنجم شد.

سایپا صفر - استقلال ۱

استقلال تهران در بازی عقب افتاده از هفته یازدهم لیگ برتر ایران، یک بر صفر سایپا را شکست داد ولی به دلیل صعود فولاد به صدر جدول و تساوی دیگر تیم‌های بالای جدول به رده ششم سقوط کرد.

آبی پوشان استقلال در حالی که بیشتر بازیکنان اصلی خود را به دلیل محرومیت و مصدومیت در اختیار نداشتند در ورزشگاه انقلاب کرج با تک گل آرش برهانی به پیروزی رسیدند.

در نیمه اول بازیکنان سایپا، بازی را هجومی آغاز کرده‌اند، در دقیقه ۷ مسابقه کاوه رضایی بازیکن سایپا در موقعیتی تک به تک با مهدی رحمتی دروازه‌بان استقلال توپ را به بدن او کوبید.

هر دو تیم استقلال و سایپا قصد داشتند با پاس‌های بلند مهاجمان خود را صاحب فرصت کنند که این برنامه نتیجه‌ای برای دو تیم به همراه نداشت.

استقلال با آوردن محمد قاضی در دقیقه ۲۶ مسابقه قصد داشت تحرک خط حمله خود را بیشتر کند ولی آمدن این بازیکن هم تاثیر چندانی در روند بازی نداشت.

نیمه اول که هر دو تیم بازی را در میانه زمین و نبردهای فیزیکی دنبال می کردند در نهایت با نتیجه بدون گل به پایان رسید.

در نیمه دوم تیم میزبان چند موقعیت خوب برای گلزنی داشت ولی بازیکنان سایپا در زدن ضربات آخر بی دقت بودند، از سوی دیگر استقلال روی یک حرکت سریع به گل رسید، مهدی نظری با فرار سریع از کنار زمین در عرض توپ را به آرش برهانی پاس داد و او هم بعد از فریب مدافع سایپا، تک گل استقلال را وارد دروازه سایپا کرد.

استقلال با وجود حملات تیم ساپیا توانست از تک گل خود محافظت کند و در نهایت یک بر صفر سایپا را در ورزشگاه خانگی خود شکست داد.

استقلال با وجود پیروزی در این بازی و همچنین صعود فولاد به صدرجدول به رده ششم جدول سقوط کرد. آبی پوشان استقلال جمعه ۱۷ آبان در تبریز میهمان تراکتورسازی خواهند بود.