هشدار به هواداران زسکامسکو در مورد شعارهای نژادپرستانه

Image caption مانوئل پلگرینی گفت که باشگاه زسکا مسکو سزاوار محرومیت از سوی یوفا بوده است

مانوئل پلگرینی، سرمربی منچسترسیتی، در آستانه بازی این تیم با زسکامسکو به هواداران این تیم روسی در مورد عواقب تکرار شعارهای نژاد پرستانه علیه یحیی توره هافبک تیم انگلیسی هشدار داد.

منچسترسیتی و زسکامسکو، سه شنبه ۵ نوامبر، در ورزشگاه اتحاد شهر منچستر روبه روی یکدیگر قرار خواهند گرفت. یحیی توره در جریان بازی قبلی منچسترسیتی مقابل زسکامسکو، که به پیروزی ۲ بر ۱ تیم منچستری ها انجامید، هدف شعارهای نژادپرستانه هواداران تیم میزبان قرار گرفت.

سرمربی تیم منچسترسیتی در کنفراس خبری پیش از بازی، با اشاره به شعارهای هواداران زسکامسکو در بازی دو هفته پیش دو تیم گفت: "هواداران زسکا در بازی قبل اشتباه کردند، یوفا در این مورد محرومیتی را برای این تیم در نظر گرفته که مستحق آن است. امیدوارم این اتفاق به فراموشی سپرده شود و این محرومیت درسی برای آنها باشد."

بر اساس رای صادره کمیته انضباطی یوفا، بخشی از طبقه اول ورزشگاه "خیمکی" در بازی زسکامسکو مقابل بایرن مونیخ در تاریخ ۲۷ نوامبر بسته خواهد بود.

آقای پلگرینی گفته است که هواداران زسکا باید رفتار مسئولانه‌ای داشته باشند چرا که کشورشان میزبان جام جهانی در سال ۲۰۱۸ است.

سرمربی منچسترسیتی، در بخشی دیگر از اظهارات خود گفت که جو هارت دروازه‌بان اول این تیم، که در بازی مقابل نوریچ بازی نکرد، در بازی مقابل زسکا هم جایی در ترکیب اصلی منچسترسیتی نخواهد داشت.

وی افزود که به جای جو هارت، کاستل پانتیلیمون دروازه‌بان رومانیایی این تیم درون دروازه قرار خواهد گرفت.