صدرنشینی پرسپولیس با تساوی مقابل استقلال صنعتی خوزستان

Image caption پرسپولیس با وجود داشتن موقعیت‌های مناسب مقابل استقلال صنعتی خوزستان نتواست دروازه این تیم را باز کند

در یکی دیگر از بازی‌های هفته پانزدهم لیگ برتر ایران، پرسپولیس تهران با تساوی بدون گل مقابل استقلال صنعتی خوزستان به صدر جدول لیگ برتر صعود کرد.

پرسپولیس برای تضمین صدرنشینی در پایان نیم فصل لیگ برتر ایران، باید مقابل استقلال صنعتی خوزستان به پیروزی می‌رسید.

استقلال صنعتی خوزستان هم که تا هفته پیش مقابل تراکتورسازی چهار بر یک شکست خورده بود تا پیش از این بازی در رده دوازدهم جدول قرار داشت.

پرسپولیس در این بازی با وجود آنکه موقعیت‌های خوبی را روی دروازه استقلال صنعتی خوزستان ایجاد کرد ولی نتوانست دروازه تیم میزبان را باز کند.

حرکات تکنیکی پیام صادقیان و محمدرضا خلعتبری در نیمه اول باعث ایجاد فرصت‌های خوبی روی دروازه استقلال صنعتی خوزستان شد ولی دفاع پر تعداد و چند لایه تیم استقلال مانع از گلزنی پرسپولیس شد.

نیمه اول بازی با نتیجه بدون گل به پایان رسید، پرسپولیس در شروع نیمه دوم با نظر علی دایی سرعت بیشتری به بازی دادند تا شاید از این طریق دفاع پر تعداد استقلال را بهم بریزند ولی بی دقتی مهاجمان پرسپولیس مانع از گلزنی این تیم شد.

با آمدن محمد عباس زاده به جای محمدرضا خلعتبری از دقیقه ۶۴ بازی پرسپولیس با دو مهاجم بازی را دنبال کرد، اضافه شدن حمیدرضا علی عسگر به ترکیب پرسپولیس باعث شد پرسپولیس حملات بیشتری را روی دروازه تیم میهمان طراحی کند.

عبدالله ویسی سرمربی استقلال صنعتی خوزستان هم با آوردن بازیکن تدافعی، خط دفاعی این تیم را تقویت کرد. پرسپولیس در نهایت نتواسنت دروازه استقلال صعنتی خوزستان را باز کند و بازی در بدون گل به پایان رسید.

پرسپولیس با این تساوی ۲۷ امتیازی شد و با توجه به تفاضل گل بهتر نسبت به فولاد خوزستان در صدر جدول لیگ قرار گرفت، با توجه به تساوی پرسپولیس و استقلال خوزستان ، استقلال و تراکتورسازی تبریز شانس صدرنشینی را دارند.