تیم‌های فوتبال یونان و کرواسی به دلیل رفتارنژاد پرستانه جریمه شدند

Image caption فیفا هواداران کرواسی را برای نشان دادن سلام هیتلری در جریان بازی این تیم با بلژیک جریمه کرده است

فیفا دو تیم یونان و کرواسی دو تیم صعود کننده به مرحله حذفی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل را به دلیل "رفتار نژادپرستان هوادارانشان" در بازی‌های مقدماتی جام جهانی برزیل جریمه کرد و به آنها هشدار داد.

فدارسیون بین المللی فوتبال درحالی این دو تیم را جریمه کرد که دو تیم یونان و کرواسی هفته آینده در مرحله رفت حذفی جام جهانی برزیل با رومانی و ایسلند روبرو خواهند شد.

فیفا طبق قانون می‌تواند قسمتی و یا کل ورزشگاه خانگی تیم‌هایی را که هواداران آنها شعارها سر داده‌اند و یا رفتار نژاد پرستانه داشته‌اند را تعطیل کند.

فدراسیون بین المللی فوتبال، کرواسی را به دلیل رفتار هواداران این تیم در جریان بازی با بلژیک ۳۸ هزار دلار جریمه کرد، در این بازی تیم میهمان یعنی بلژیک با نتیجه دو بر یک به پیروزی رسید.

در بیانیه فیفا آمده است:" برخی از هواداران کرواسی در جریان بازی با بلژیک حرکت سلام هیتلری که پیشتر فاشیست‌های کروات از آن استفاده می کردند را در ورزشگاه به نمایش گذاشتند."

همچینین فیفا یونان را به دلیل نصب تابلو‌های نژادپرستانه در ورزشگاه هنگام بازی این تیم با اسلواکی که در نهایت با پیروزی یک بر صفر یونان به پایان رسید، ۳۲ هزار پوند جریمه کرده است.

مرحله رفت بازی های حذفی جام جهانی برزیل در منطقه اروپا برای مشخص شدن ۸ تیم دیگر صعود کننده از این قاره، روز ۱۹ نوامبر آغاز می شود.