فان پرسی آرسنال صدرنشین را شکست داد

Image caption منچستریونایتد با تک گل رابین فان پرسی آرسنال را شکست داد

در ادامه لیگ برتر انگلستان امروز در مهمترین بازی این هفته، منچستریونایتد با تک گل رابین فان پرسی صدر نشین لیگ یعنی آرسنال را شکست داد ولی تیم دیگر شهر منچستر یعنی منچسترسیتی یک بر صفر مغلوب ساندرلند شد.

منچستریونایتد یک - آرسنال صفر

منچستریونایتد که در هشت مسابقه گذشته خود نباخته بود، در مسابقه‌ای حساس مقابل آرسنال صدر نشین لیگ قرار گرفت.

آرسنال که در هفته گذشته در دو بازی حساس مقابل لیورپول و دورتموند به پیروزی رسیده بود، بازی را کند آغاز کرد و همین باعث شد این تیم نتواند موقعیت خاصی در نیمه اول روی دروازه منچستریونایتد ایجاد کند.

رابین فان پرسی در دقیقه ۲۷ بازی روی ارسال وین رونی از نقطه کرنر، بالاتر از مدافعان آرسنال برای سومین بار پیاپی پس از پیوستنش به منچستریونایتد، دروازه تیم سابق خود را با ضربه سر باز کرد.

فان پرسی که پیش از این بازی آرسن ونگر در مورد او گفته بود که او را "همچنان بازیکن آرسنال می داند" پس از به ثمر رساندن گل مقابل تیم سابق‌اش ابایی از نشان دادن خوشحالی خود نداشت، گلی که باعث شد منچستریونایتد به رده پنجم لیگ صعود کند و به فاصله پنج امتیازی صدرنشین برسد.

در این بازی در انتهای نیمه اول نمانیا ویدیچ پس از برخورد شدید با داوید دخیا دروازه‌بان منچستریونایتد نتوانست به بازی ادامه دهد و جای خود را به تام کلورلی داد.

دیوید مویز پیش از این بازی می دانست که شکست در مقابل آرسنال فاصله امتیاز دو تیم را به ۱۱ می رساند، این اختلاف امتیاز می توانست شانس قهرمانی منچستریونایتد را کم رنگ کند.

پیش از شروع بازی پر مرته ساکر و توماس روسیسکی بازیکنان آرسنال به خاطر بیماری گوارشی بازی مقابل منچستر یونایتد را از دست دادند.

بازیکنان آرسنال در نیمه اول با پاس‌های اشتباه و عجله در جریان بازی نتوانستند موقعیت مناسب گلزنی روی دروازه منچستریونایتد ایجاد کنند ولی این تیم درنیمه دوم عملکرد بهتری داشتنند ولی نتوانستند دروازه تیم میزبان را باز کند.

منچستریونایتد در بازی مهم توانست یک بر صفر صدرنشین لیگ را شکست دهد و به پنج امتیازی آرسنال در جدول لیگ برتر برسد. آرسنال با وجود باخت مقابل منچستریونایتد با ۲۵ امتیاز در صدر جدول قرار دارد.

ساندرلند یک - منچسترسیتی صفر

منچسترسیتی با باخت یک بر صفر مقابل ساندرلند چهارمین شکست این فصل خود را پذیرفت.

فیل بردزلی بازیکن ساندرلند در دقیقه ۲۱ بازی از اشتباه جیمز میلنر در کنترل توپ استفاده کرد و با ضربه‌ای قوس دار تک گل بازی را وارد دروازه منچسترسیتی کرد.

بازیکنان منچسترسیتی در همان ابتدای مسابقه، زمانی گل را دریافت کردند که خیلی کند و بی دقت بازی می‌کردند.

منچسترسیتی در بیشتر زمان بازی توپ را در اختیار داشت ولی ویتو مانونه دروازه‌بان این تیم به همراه دفاع چند لایه و منظم ساندرلند اجازه گلزنی را به بازیکنان منچسترسیتی ندادند.

سرجیو آگوئرو گلزن اول این تیم دو بار می توانست گل تساوی را وارد دروازه ساندرلند کند ولی بار اول ضربه سر او با فاصله کمی از کنار دروازه به بیرون رفت و بار دوم ضربه او را دروازه‌بان ساندرلند با واکنشی زیبا دفع کرد.

مدافعان ساندرلند در این بازی به خوبی توانستند دو مهاجم گلزن منچسترسیتی یعنی سرجیو آگوئرو و آلوارو نگردو را کنترل کنند.

منچستر سیتی که در ورزشگاه خانگی خود یعنی اتحاد همه بازی‌های خود را برده در خارج از خانه عملکرد مناسبی نداشته، این تیم در شش بازی بیرون از ورزشگاه اتحاد تنها موفق به پیروزی در یک بازی شده و چهار مسابقه دیگر را واگذار کرده است.

مانوئل پلگرینی اگر می‌خواهد منچسترسیتی این فصل قهرمان شود باید هرچه زودتر این مشکل را در تیمش برطرف کند.

ساندرلند با این پیروزی هفت امتیازی شد و همچنان در رده نوزدهم لیگ برتر انگلستان باقی ماند، منچسترسیتی هم با این باخت به رده هشتم جدول سقوط کرد.

تاتنهام صفر - نیوکاسل یک

نیوکاسل با تک گل لویک رمی و همچنین واکنش‌های عالی و به موقع تیم کرول دروازه‌بان این تیم، میزبان خود تاتنهام را شکست داد.

در این بازی تیم کرول دروازه‌بان هلندی ستاره نیوکاسل بود، این دروازه‌بان در طول مسابقه با واکنش‌های عالی ۱۴ بار مانع از ورود توپ به درون دروازه‌اش شد.

بازیکنان نیوکسل در این بازی موقعیت‌های کمی برای گلزنی روی دروازه تاتنهام به وجود آوردند ولی روی یکی از همین فرصت‌های لویک رمی روی پاس در عمق گوفران را تک گل این بازی را وارد دروازه تاتنهام کرد.

نیوکاسل با این پیروزی به رده نهم جدول صعود کرد و تاتنهام در رتبه ششم جدول لیگ برتر باقی ماند.