اروگوئه با پیروزی مقابل اردن به جام جهانی نزدیک تر شد

Image caption ادیسون کاوانی در بازی مقابل اردن یکی از بهترین بازیکنان اروگوئه بود

در مرحله پلی آف بین قاره‌ای جام جهانی برزیل، اروگوئه با پیروزی پنج بر صفر مقابل اردن به جام جهانی نزدیک تر شد.

اروگوئه تیم چهارم جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی، در همان دقایق ابتدایی بازی زیر فشار حملات اردن قرار داشت ولی بازیکنان اروگوئه در ادامه توانستند با کنترل بازی در ورزشگاه پر از تماشاگر شهر امان پنج گل وارد دروازه تیم میزبان کنند.

اردن که تا به حال موفق به صعود به جام جهانی نشده، پس از غلبه بر ازبکستان در ضربات پنالتی موفق به حضور در مرحله پلی آف جام جهانی برزیل شده است. اروگوئه هم در منطقه آمریکای جنوبی پس از تیم ‌های آرژانتین، کلمبیا، شیلی و اکوادور پنجم شده بود.

در دقیقه ۲۲ محمد شاطناوی دروازه‌بان اردن ضربه سر ادیسون کاوانی را دفع کرد ولی در ادامه توپ به مکسی پریرا رسید و او هم با یک بغل پا اولین گل اروگوئه را به ثمر رساند.

اروگوئه قهرمان دو دوره جام جهانی، سه دقیقه مانده به پایان نیمه اول بار دیگر روی حرکت ادیسون کاوانی مهاجم پاری سن ژرمن و ضربه تمام کننده کریستیان استوانی نتیجه را دو بر صفر کرد.

نیمه اول را اروگوئه با درخشش بازیکنانی مثل کاوانی دو بر صفر به پایان برد، سرمربی اردن که پیش از مسابقه امید زیادی به تیم‌اش داشت نتوانست در مقابل ستارگان اروگوئه که در لیگ‌های مختلف اروپا بازی می کنند کاری از پیش ببرد.

در آغاز نیمه دوم اردن می توانست اختلاف را به یک گل برساند ولی ابراهیم الزاواره در موقعیت مناسب توپ را بیرون زد. اروگوئه در دقیقه ۶۹ پس از اشتباه خط دفاعی اردن، نیکلاس لودیرو از داخل محوطه جریمه سومین گل اروگوئه را وارد دروازه اردن کرد.

کریستیان رودریگز در دقیقه ۷۸ با شوتی سر ضرب نتیجه را چهار بر صفر کرد و ادیسون کاوانی بهترین بازیکن زمین در دقیقه ۹۲ از روی ضربه ایستگاهی با ضربه ای زیبا پنجمین گل اروگوئه را به ثمر رساند.

اروگوئه با زدن پنج گل در ورزشگاه امان به اردن، جای خود در جام جهانی برزیل تثبیت کرد، دو تیم چهارشنبه هفته آینده در شهر مونته ویدئو بازی برگشت را برگزار خواهند کرد.