مایکل شوماخر پیشنهاد لوتوس را رد کرد

مایکل شوماخر که هفت بار عنوان قهرمانی مسابقات ماشین سواری فرمول یک را کسب کرده، پیشنهاد تیم لوتوس را برای شرکت در دو مسابقه نهایی این تیم رد کرده است.

شوماخر ۴۴ ساله، اکنون در بازنشستگی به سر می برد. تیم لوتوس از او دعوت کرده است تا جایگزین کیمی رایکونن شود که به خاطر آسیب دیدگی از ناحیه کمر قادر به شرکت در مسابقه نیست.

گزارش شده است که هیکی کووالاینن احتمالا جای رایکونن را در مسابقه خواهد گرفت.

سابین کم، مدیر شوماخر به بخش ورزشی بی بی سی گفت: "همه می پرسند آیا واقعا حقیقت دارد که شوماخر این پیشنهاد را رد کرده است و من درک می کنم که دلیل این سوال ها چیست. مایکل کاملا آماده و ورزیده است و در شرایط بسیار خوب فیزیکی قرار دارد."

او در ادامه گفت: "این درست است که مایکل هنوز از قدرت زیادی برخوردار است اما در زندگی جدیدش کاملا جا افتاده است."

رایکونن در مسابقه روز یکشنبه و همچنین آخرین مسابقه فصل، گران پری در اینترلاگوس، برزیل را از دست خواهد داد.

این راننده ۳۴ ساله در فصل آینده قرار است با تیم فراری، یکی از تیم هایی که شوماخر در گذشته با آن همکاری می کرد، رانندگی کند.

شوماخر در ۲۰۰۶ پس از ده سال همکاری با فراری، بازنشسته شد. اما در ۲۰۱۰ با تیم مرسدس به فرمول یک بازگشت.

او دوباره در پایان فصل ۲۰۱۲ بازنشسته شد و راه را برای لوئیس همیلتون که در ۲۰۰۸ قهرمان فرمول یک شده بود، باز کرد.

کووالاینن، فعالیت کاری خود را در ۲۰۰۷ با تیم رنو شروع کرد و در طول دو فصل همکاری خود با مک لارن موفق به کسب قهرمانی در مسابقه گران پری مجارستان شد. تاکنون این تنها پیروزی او بوده است.

او دو سال با لوتوس همکاری کرد و در طول ۲۰۱۲ با تیم کیترهم. اما موفق نشد برای هیچیک از این دو تیم امتیازی کسب کند و در طول این فصل هنوز در مسابقه ای شرکت نکرده است.