قهرمان المپیک: دیگر نمی خواهم بدوم

شلی آن فریزر پرایس، ستاره دو و میدانی می گوید تا زمانی که مقامات جاماییکایی از ورزشکاران آن کشور "حمایت" نکنند، دیگر در رویدادهای ورزشی مهم شرکت نخواهد کرد.

فریزر پرایس این مسئله را پس از آن مطرح کرد که یکی از مسئولان ارشد انجام آزمایش دوپینگ، در هفته جاری به بی بی سی گفت که آزمایش های مثبت اخیر در ورزشکاران جاماییکایی تنها نمونه کوچکی از تعداد واقعی آن دسته از ورزشکارانی است که از مواد نیروزا استفاده می کنند.

اما این قهرمان ۲۶ ساله المپیک اظهارات اخیر را "دردناک" توصیف کرد و گفت: " فدراسیون ما باید از ورزشکاران ما حمایت کند. آنها نباید ما را بدنام کنند. ما استحقاق رفتاری بهتر از این داریم."

فریزر پرایس که از سوی اتحادیه بین‌المللی فدراسیون‌های دو و میدانی نامزد دریافت عنوان بهترین دونده سال شده است گفت که قصد دارد تا ۲۰۱۴ یک اتحادیه با هدف حمایت از ورزشکاران در جاماییکا تاسیس کند.

او در ۲۰۱۰ بعد از مثبت درآمدن نتیجه آزمایش دوپینگ، به مدت ۶ ماه از شرکت در مسابقه محروم شد. فریزر پرایس در آن زمان ادعا کرده بود برای درمان دندان درد از مسکن های اوکسی کدون استفاده کرده بود.

تاکنون نتیجه آزمایش دوپینگ ۶ دونده جاماییکایی در سال جاری مثبت بوده است، اما فریزر پرایس می گوید که کشور با مشکل دوپینگ مواجه نیست.

او در این باره گفت: "ما هر جا که می رویم آزمایش می شویم. کسی در جاماییکا وجود ندارد که بگوید بیایید از مواد نیروزا استفاده کنیم تا سریعتر بدویم."

فریزر پرایس در ادامه گفت: "ما در سطح بین المللی بسیار موفق هستیم اما در داخل کشور خودمان به ما احترام نمی گذارند."

او علاوه بر یک مدال طلا و دو نقره ای که در المپیک ۲۰۱۲ کسب کرده بود، امسال نیز سه عنوان قهرمانی دیگر در دو ۱۰۰ متر، ۲۰۰ متر و ۴۰۰ متر به افتخاراتش افزوده است.

او تا کنون پنج بار قهرمان دو و میدانی جهان شده است، اما گفت که خبرهای مربوط به دوپینگ در جاماییکا، موفقیت های او را تحت الشعاع قرار نمی دهد.

مطالب مرتبط