زلاتان ابراهیموویچ: جام جهانی را نگاه نمی‌کنم

Image caption با عدم صعود سوئد به جام جهانی برزیل، زلاتان ابراهیموویچ ۳۲ ساله شاید دیگر فرصتی برای بازی در جام جهانی پیدا نکند

در بازی برگشت سوئد و پرتغال زلاتان ابراهیموویچ دو بار دروازه پرتغال را باز کرد ولی در آن سو کریستیانو رونالدو هت تریک کرد و در نهایت باعث صعود پرتغال به جام جهانی برزیل شد.

مهاجم ۳۲ ساله باشگاه پاری سن ژرمن پس از بازی مقابل پرتغال گفت: "یک چیزی که مطمئنم این است که جام جهانی را بدون حضور خودم دنبال نخواهم کرد."

ابراهیموویچ صعود به جام جهانی برزیل را به پرتغال تبریک گفته است: "به پرتغال صعود به جام جهانی را تبریک می‌گویم اما هر دو تیم شایسته حضور در جام جهانی بودند."

پرتغال و سوئد در شرایطی به مرحله پلی آف جام جهانی راه پیدا کردند که هر دو تیم در گروه‌های دوم شدند و بر اساس قرعه کشی روبه‌روی هم قرار گرفتند.

دو بازی رفت و برگشت که در نهایت از بین کریستیانو رونالدو و زلاتان ابراهیموویچ، یک نفر به جام جهانی برزیل می رفت و رونالدو برنده این رویارویی بود.

بازیکن سابق اینتر میلان تا به حال در دو جام جهانی حضور داشته و هشت گل برای در رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برای سوئد به ثمر رسانده است.

او در گفتگو با سایت یوفا گفته است: "چرا ما باختیم؟ راستش را بخواهید آنها بهتر از ما بودند. ما باید به عملکردمان در این دو بازی افتخار کنیم چرا که بهتر از این نمی‌توانستیم بازی کنیم."

ابراهیموویچ با اشاره به اشتباهات سوئد در این بازی گفت: "مسلما ما می توانیم به عقب برگردیم، اشتباهاتمان را مرور کنیم اما این اتفاق‌ها در فوتبال رخ می دهد. آنها از غفلت‌های ما استفاده کردند. بعد از آنکه ما دو بر یک جلو افتادیم، امیدوار شدیم ولی متاسفانه آنها خیلی زود نتیجه را ۲-۲ کردند."

کریستیانو رونالدو مهاجم رئال مادرید که در این فصل در ۲۴ بازی، ۳۴ گل برای باشگاه و تیم ملی کشور‌ش به ثمر رسانده گفته است: "من تنها وظیفه‌ام را انجام دادم، همان طور که اخیرا این کار را کرده‌ام. من همواره تلاش می‌کنم که بهترین عملکرد را در زمین داشته باشم که این موضوع همیشه در ذهن من است."