والیبال جام قهرمانان قاره‌ها؛ ایران حریف روسیه نشد

Image caption مجتبی میرزاجانپور خوب بازی کرد ولی دو ستاره روسیه (شماره‌های ۱۳ و ۱۷) بهتر بودند

تیم ملی والیبال ایران در سومین بازی خود در جام قهرمانان قاره‌ها در برابر تیم قدرتمند روسیه ۳ بر صفر شکست خورد.

تیم ایران که در بازی قبل خود توانست بود ایتالیا را ۳ بر ۲ شکست دهد، در این بازی در برابر روسیه که قهرمان لیگ جهانی ۲۰۱۳ و المپیک ۲۰۱۲ است در سه ست متوالی و با نتایج ۲۵ بر ۲۳، ۲۵ بر ۲۳ و ۲۵ بر ۱۹ مغلوب شد.

تیم ایران در ست اول پا به پای روسیه پیش آمد و به ویژه با بازی خوب مجتبی میرزاجانپور که در این بازی از ابتدا در ترکیب تیم قرار گرفته بود توانست تا امتیاز ۲۰ همپای روسیه بالا بیاید.

اما در امتیازهای آخر تجربه بیشتر بازیکنان روسیه و به ویژه عملکرد خوب دو بازیکن اصلی این تیم، ماکسیم میخایلوف و دیمیتری موزرسکی ۲۱۸ سانتیمتری باعث شد روسیه در نهایت این ست را با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ به سود خود خاتمه دهد.

Image caption موزرسکی ۲۱۸ سانتیمتری هم در دفاع و هم در حمله بازیکنان ایران را به زحمت انداخت

ست دوم هم شرایطی مشابه ست اول داشت. دو تسم تا امتیاز ۱۹ برابر بودند. اما در نهایت در چند امتیاز آخر بازیکنان ایران پراشتباه‌تر و بازیکنان روسیه متمرکز بازی کردند و روسیه توانست این ست را هم ۲۵ بر ۲۳ پیروز شود.

گرچه تیم ایران در این دو ست در مجموع بازی خوبی ارائه داد و توانست تیم روسیه را تحت فشار بگذارد، اما عملکرد بازیکنان ایران بدتر از بازی با ایتالیا بود. نه از سرویس‌های خوب غلامی و قائمی خبری بود، نه از دفاع‌های پشت سر هم موسوی و نه از امتیازهای پرشمار شهرام محمودی.

ست سوم با بازی خوب ایران شروع شد و تیم ایران وقت استراحت اول را با نتیجه ۸ بر ۵ از زمین بیرون رفت. اما روس‌ها خیلی زود و باز با بازی خوب دو ستاره خود عقب‌ماندگی خود را جبران کردند و بعد هم اختلاف امتیاز را به حدی رساندند که تیم ایران دیگر توان جبران نداشت.

در این ست بیشتر بازیکنان ایران ضعیف‌تر از دو ست اول بازی کردند و در نهایت هم ست را ۲۵ بر ۱۹ باختند تا تیم ایران در پنجمین رویارویی خود با تیم روسیه در سال ۲۰۱۳ هم بازنده از زمین بیرون بیاید.

تیم ایران در سه بازی خود در جام قهرمانان قاره‌ها یک برد و دو باخت داشته و فردا و پس‌فردا در دو دیدار آخر خود به ترتیب با آمریکا و ژاپن (میزبان) بازی خواهد کرد.

در دیگر بازی‌ دیروز آمریکا توانست در یک بازی سنگین ایتالیا را ۳ بر ۲ شکست دهد.