استقلال ملوان را برد ولی صدرنشین نشد

Image caption حنیف عمران زاده تک گل استقلال را در این بازی به ثمر رساند

استقلال تهران در فاصله چهار روز مانده به آغاز نیم فصل دوم لیگ برتر ایران، در آخرین بازی نیم فصل اول یک بر صفر ملوان را شکست داد و هم امتیاز با پرسپولیس شد ولی به دلیل تفاضل گل کمتر در رتبه دوم جدول قرار گرفت.

در بازی عقب مانده از هفته دوازدهم لیگ برتر، استقلال تهران در ورزشگاه آزادی تهران میزبان ملوان بود. آبی پوشان میزبان بازی را تهاجمی آغاز کردند، در دقیقه ۶ بازی، ضربه سر مهدی نظری روی ارسال علیرضا نیکبخت واحدی با واکنش به موقع پاشنکو دروازه‌بان ملوان به کرنر رفت.

پس از حملات اولیه استقلال، ملوان روی ضد حمله‌ها موقعیت‌های مناسبی روی دروازه استقلال ایجاد کرد، حرکت سریع امیرحسین فشنگچی در دقیقه ۱۲، از گوشه زمین با ضربه نرم او همراه شد که مهدی رحمتی دروازه‌بان استقلال به راحتی توپ را در اختیار گرفت.

بازیکنان ملوان در ادامه بازی موقعیت‌های خوبی را روی دروازه استقلال ایجاد کردند ولی هیچ کدام از این فرصت‌ها خطری جدی برای دروازه استقلال نبود.

استقلال در دقیقه ۳۱ بازی روی یک ضربه آزاد تک گل بازی را وارد دروازه ملوان کرد؛ حنیف عمران زاده روی ارسال آندرانیک تیموریان با ضربه سر تیم میهمان را باز کرد.

آبی پوشان استقلال نیمه اول را با تک گل حنیف عمران زاده به پایان بردند، در نیمه دوم ملوان برای جبران گل خورده بازی حملات مختلفی را روی دروازه استقلال طراحی کرد.

با وجود حملات ملوان، استقلال در دقیقه ۵۵ مسابقه، بار دیگر روی یک ضربه آزاد می توانست دروازه ملوان را برای بار دوم باز کند، جواد نکونام روی پاس آندارنیک تیموریان، با شوتی محکم دروازه ملوان را تهدید کرد ولی جایگیری مناسب دروازه بان ملوان مانع از گلزنی نکونام شد.

در ادامه باز هم استقلال روی یک ضربه شروع مجدد دیگر می توانست دروازه ملوان را باز کند که بار دیگر ضربه نکونام با اختلاف کمی به بیرون رفت.

بازیکنان ملوان برای زدن گل حملات مختلفی روی دروازه استقلال طراحی کردند ولی هیچ کدام از آنها خطر جدی روی دروازه استقلال ایجاد نکرد.

در دقایق پایانی بازی جلال رافخایی می‌توانست گل مساوی ملوان را به ثمر برساند ولی ضربه او در زوایه بسته به بیرون رفت.

استقلال با پیروزی مقابل ملوان ۲۷ امتیازی و با پرسپولیس هم امتیاز شد ولی به دلیل تفاضل گل پایین تر نسبت به پرسپولیس در رده دوم جدول قرار گرفت.