منچسترسیتی با شش گل تاتنهام را درهم کوبید

Image caption این سنگین ترین شکست تاتنهام از از سال ۱۹۹۶ تاکنون است

در ادامه لیگ برتر انگلستان، امروز منچسترسیتی در ورزشگاه اتحاد، شش بر صفر تاتنهام را شکست داد ولی تیم سرخ پوش و همشهری این تیم یعنی منچستریونایتد در مقابل کاردیف ۲-۲ متوقف شد.

منچسترسیتی ۶ - تاتنهام صفر

منچسترسیتی با شکست پر گل شش بر صفر مقابل تاتنهام در خانه، نشان داد که یکی از شانس‌های قهرمانی در این فصل است. این تیم با این پیروزی به فاصله شش امتیازی صدرنشین لیگ یعنی آرسنال رسید.

تیم میزبان روی اشتباه هوگو لوریس و توسط خسوس ناواس، در ثانیه ۱۴ بازی دروازه تاتنهام را باز کرد.

بعد از گل اول، تاتنهام بازی را در دست گرفت و می‌توانست در همان ۲۰ دقیقه اول مسابقه گل تساوی را وارد دروازه منچسترسیتی کند.

در ادامه نیمه اول بازی، ضربه آلوارو نگردو پس از برخورد ساندرو تبدیل به گل دوم منچستر سیتی شد. پیش از پایان نیمه اول، آگوئرو روی پاس نواس گل سوم منچستر سیتی را به ثمر رساند.

منچسترسیتی که در این فصل خارج از خانه نتوانسته نتایج خوبی کسب کند، در ورزشگاه اتحاد عملکردی قابل توجه داشته است. این تیم در بازی‌های خانگی این فصل، در شش بازی خانگی، شش پیروزی کسب کرده است.

در ادامه بازی امروز، حرکات سریع آگوئرو، خلاقیت سمیر نصری، قدرت یحیی توره و سرعت نواس باعث شد تاتنهام متحمل سنگین ترین شکست از سال ۱۹۹۶ تاکنون شود.

در نیمه دوم بازی، بار دیگر آگوئرو روی پاس زیبای توره دروازه تاتنهام را باز کرد. نگرودو پنج دقیقه بعد گل پنجم را با شوتی از داخل محوطه شش قدم به ثمر رساند و ناواس دومین گل و ششمین گل منچسترسیتی را در دقیقه ۹۰ روی یک ضد حمله وارد دروازه هوگو لوریس کرد.

پیش از این بازی، تاتنهام در یازده بازی گذشته خود در لیگ، تنها شش گل دریافت کرده بود. این تیم با شکست پر گل مقابل منچسترسیتی با بیست امتیاز به رده نهم جدول سقوط کرد.

منچسترسیتی هم با پیروزی پر گل مقابل تاتنهام ۲۲ امتیازی شد و رده چهارم جدول لیگ صعود کرد.

کاردیف ۲ - منچستریونایتد ۲

در دیگری بازی امروز، منچستریونایتد دیگر تیم شهر منچستر، در خانه کاردیف به تساوی ۲-۲ رسید. ضربه سر کیم بو یونگ در دقایق اضافه باعث شد کاردیف، منچستریونایتد را با نتیجه ۲-۲ در خانه متوقف کند.

وین رونی خیلی زود روی اشتباه مدافعان کاردیف و با یک نیم چرخش، دروازه تیم میزبان را باز کرد. پیش از صحنه گل، او خوش شانس بود که داور به خاطر لگدی که به بازیکن حریف زد تنها به او تذکر داد.

در ادامه، فریزر کمبل مهاجم سابق منچستریونایتد نتیجه بازی را در دقیقه ۳۳ مساوی کرد ولی پاتریس اورا پیش از پایان نیمه اول با ضربه سر بار دیگر منچستریونایتد را پیش انداخت.

اما در دقایق اضافه بازی کیم بو یونگ، با ضربه سر گل تساوی را وارد دروازه منچسترکرد تا این تیم دو امتیاز حساس را در کاردیف از دست دهد.

شیاطین سرخ پس از شروع ناامید کننده در ابتدای فصل، در چند هفته گذشته نتایج خوبی کسب کرده بودند. ولی دریافت گل تساوی در دقایق پایانی بازی باعث شد آنها نتوانند به جمع چهار تیم بالای صعود کنند.

منچستریونایتد بلافاصله پس از دریافت گل، روی فرار سریع رونی می‌توانست گل سوم را وارد دروازه کاردیف کند ولی تعلل رونی باعث شد این فرصت از دست برود.

کاردیف سیتی با پیروزی مقابل منچسترسیتی و سوانزی در خانه و تساوی مقابل منچستریونایتد نشان داده که هیچ کدام از تیم‌ها بازی آسانی در ورزشگاه خانگی این تیم نخواهند داشت.

منچستریونایتد با این تساوی ۲۱ امتیازی شد و پس از ساوتهمتون در رده ششم جدول قرار گرفت.