رئیس برگزاری المپیک ۲۰۱۶ برزیل: هر روز برای ما روز آخر است

Image caption رئیس برگزاری المپیک ریو معتقد است همه پروژه‌های عمرانی المپیک در موعد مقرر به پایان خواهند رسید

رئیس برگزاری المپیک ریو دوژانیرو معتقد است که با توجه به تاخیر در تکمیل پروژه‌های عمرانی اصلی بازی‌های تابستانی ریو هر روز برای دولت و برگزارکنندگان "روز نهایی" است.

کارلوس نوزمان رئیس کمیته برگزاری المپیک ۲۰۱۶ گفته اطمینان دارد که شهر ریو به تعهداتی که چهار سال پیش هنگامی که امتیاز میزبانی میزبان المپیک و پاراالمپیک را به دست آورد، متعهد است و آنها را اجرایی خواهد کرد.

او گفته است: "باید به نحوی کار کنیم که انگار در فینال مسابقه‌ای هستیم. من مطمئن هستم و اعتماد دارم تمامی پروژه های عمرانی مرتبط با المپیک به موقع و بر اساس برنامه ریزی قبلی به پایان خواهد رسید."

آقای نوزمان که برای ارائه گزارش پیشرفت پروژه‌های پارالمپیک ریو به آتن سفر کرده در پاسخ به انتقاداتی که از کندی اجرای پروژه‌های المپیک می‌شود گفته است: "من فکر می کنم شرایط هر شهر با شهر دیگر فرق دارد، ما اطمینان داریم که به همراه دولت که مسئولیت ساخت و سازهای مربوط به المپیک را برعهده دارد، سر زمان مشخص شده، پروژه‌ها تکمیل خواهیم کرد."

پیشتر آژانس بین المللی مقابله با دوپینگ، مجوز آزمایشگاه دوپینگ ریو را به دلیل " تکرار اشتباهات" باطل کرده بود.

پس از اعلام خبر باطل شدن مجور آزمایشگاه دوپینگ ریو، فیفا اعلام کرد که برای آنالیز و سنجش نمونه‌های دوپینگ جام جهانی برزیل، آنها را به آزمایشگاهی در لوزان سوئیس خواهد فرستاد.

به گفته رئیس کمیته برگزاری المپیک ریو آزمایشگاه جدید تست دوپینگ ریو که گفته می‌شود در جریان المپیک و پارالمپیک توانایی تجزیه و تحلیل بیش از ۶۰۰۰ نمونه را دارد تا دو سال دیگر آماده نخواهد بود.

آقای نوزمان، در عین حال در این باره گفته است: "ما مطمئنیم که این آزمایشگاه سر موقع و برای المپیک و پارالمپیک آماده خواهد شد."

کمتر از ۱۰۰۰ روز تا آغاز المپیک ۲۰۱۶ ریو باقی مانده، ولی با توجه به ناآرامی‌های تابستان امسال در زمان برگزاری جام کنفدراسیون‌ها در برزیل، هنوز سوال‌های متعددی درباره امنیت ریو مطرح است.

معترضان خواهان تغییرات اجتماعی و سیاسی در برزیل هستند. این معترضان همچنین سوالاتی درباره نحوه هزینه کردن برای برای امنیت دو رخداد مهم ورزش جهان یعنی المپیک و جام جهانی فوتبال دارند.

آقای نوزمان که در سال ۱۹۶۴ عضو تیم ملی والیبال برزیل بوده، معقتد است که برزیلی‌ها از برگزاری المپیک در کشورشان خوشحال هستند و اطمینان می دهد که تظاهرات و درگیری‌ها مانعی بر سر المپیک نخواهد بود.

وی تاکید دارد: " این مسائل تاثیری بر آماده‌سازی ما برای المپیک نخواهد گذاشت، ما به طور کامل در این مورد اطمینان داریم."