بازی 'خیریه' پرسپولیس و آ ث میلان؛ بازگشت پروین به نیمکت مربیگری

حق نشر عکس fcperspolis
Image caption پائلو مالدینی یکی از بازیکنان تیم ستارگان میلان در هنگام ورود به تهران

دو تیم پیشکسوتان پرسپولیس و آث میلان روز پنج‌شنبه در یک "بازی خیریه" مقابل یکدیگر قرار خواهند گرفت.

این بازی بر اساس توافق دو باشگاه پرسپولیس و آث میلان از ساعت ۱۵ به وقت محلی در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد. قرار است در این مسابقه مهدی مهدوی کیا که خداحافظی او در پایان فصل پیش واکنش‌های مختلفی را در پی داشت به طور رسمی از فوتبال خداحافظی کند.

تیم پیشکسوتان آث میلان در میان استقبال هواداران میلان و پرسپولیس دیشب وارد تهران شده است، فرانکو بارسی کاپیتان سابق تیم ملی ایتالیا و آث میلان پس از ورودش به تهران درباره مسابقه نمادین بین دو تیم گفت:

"برای بازی خداحافظی یک ستاره ، هواداران استقبال می کنند و بازی ستارگان میلان و پرسپولیس می تواند یک بازی به یادماندنی باشد. من دربی ایران را از نزدیک دیدم و با فضای آن استادیوم بزرگ و اتمسفر تماشاگران آشنایی دارم و منتظرم که فردا هواداران زیادی به استادیوم بیایند و می خواهم ببینم اتمسفر حاکم بر ورزشگاه آزادی چگونه خواهد بود."

در طول هفته گذشته علی پروین مربی و بازیکن سرشناس سابق سرخ پوشان به عنوان سرمربی تیم پیشکسوتان پرسپولیس، همانند سال‌های دور در ورزشگاه کارگران تیم پرسپولیس را تمرین داده است.

او پیشتر در گفتگوی با سایت باشگاه پرسپولیس درباره این بازی گفته بود:" من باید کمک و تلاش باشگاه و حمید استیلی برای برگزاری این بازی که بهانه شد، بچه‌ها هم دور هم جمع بشوند، تشکر کنم. فقط ای کاش فرصت داشتیم، ۱۰ جلسه‌ای تمرین می‌کردیم. آن وقت می‌دیدید چه کار می‌کردیم"

برای مربی سابق پرسپولیس بازی تشریفاتی و رسمی تفاوتی باهم ندارند، چرا که او از باخت بدش می‌آید: "من از بچگی از باختن بدم می‌آمد. شنیدم آنها تیم خوب و تمرین‌کرده‌ای هستند. درست است که یک بازی خیریه و دوستانه داریم ولی برای ما تشریفاتی نیست و بچه‌هایی که خوب هستند را جلوی آنها می‌فرستم."

طبق گفته محمد رویانیان رئیس باشگاه پرسپولیس، این باشگاه برای این بازی نمادین ۲۰۰ هزار یورو به باشگاه آث میلان پرداخت کرده است.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس پیش‌تر درباره چگونگی پرداخت هزینه‌های این بازی گفته بود: "بخشی از پولی که برای آنها می‌فرستیم مستقیما به موسسه خیریه میلان می‌رود. مثلا اگر پولی که ما به آنها می‌دهیم ۱۰۰ هزار یورو باشد، ۴۰ درصد آن به حساب موسسه خیریه این باشگاه می‌رود. ۶۰ درصد دیگر هزینه پول هواپیما، هتل و سایر مخارج بازیکنان میلان در ایران می‌شود."

او در ادامه گفته است:" به هر حال هر بازیکنی که بخواهد به ایران بیاید باشگاه میلان دو، سه هزار یورو به او می‌دهد؛ چرا که پیشکسوتان درآمدی ندارند؛ مثل پیشکسوتان ما. باشگاه میلان هم به دو دلیل این بازی را برگزار می‌کند: یکی برای کارهای خیریه و دوم هم این که این بازیکنان که به کشوری می‌روند با گرفتن این پول‌ها خرج بنزین‌شان در بیاید!"

بر اساس توافق‌های انجام شده، پرسپولیس با دو تیم ۱۱ نفره که هر تیم اجازه سه تعویض دارد بازی خواهد کرد.

تیم پیشکسوتان پرسپولیس:

وحید قلیچ، بهروز سلطانی، سعید عزیزیان، نیما نکیسا محمد پنجعلی، مرتضی فنونی‌زاده، رضا شاهرودی، پژمان جمشیدی، حمید درخشان، حمید استیلی، مهدی تارتار، فرشاد پیوس، ناصر محمدخانی، محسن عاشوری، یونس باهنر، مرتضی کرمانی‌مقدم، بهنام ابوالقاسم‌پور، کریم باقری، مهرداد میناوند، علیرضا امامی‌فر، پایان رأفت، علی انصاریان، مجتبی محرمی، رضا جباری، ادموند بزیک، حسن شیرمحمدی و مهدی مهدوی‌کیا.

کادر فنی

علی پروین، حمید جاسمیان، محمود خوردبین، کاظم سید علیخانی

تیم ستارگان میلان:

سباستیانو روسی و سیمونه براگلیا (دروازه‌بان)، فرانکو بارسی، پائولو مالدینی، ماسیمو اودو، پیترو ویرچود، جوزپه پانکارو و جوزپه فاوالی، کاخا کالادزه، داریو سیمیچ (مدافع)، آلبریگو اوانی، استفانو ارانیو، آنجلو کاربونه،‌ فدریکو گیونتی،‌ ابراهیم با، زوونیمیر بوبان(هافبک)، دانیل ماسارو، و ماسیمو آگوستینی(مهاجم)