گزارش دولت از فعالیت ۱۰۰ روزه وزارت ورزش و جوانان

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، امروز دوشنبه ۱۲ آذر گزارشی از عملکرد ۱۰۰ روزه وزارت ورزش و جوانان دولت حسن روحانی را منتشر کرد.

این گزارش شامل طرح‌ها و برنامه‌هایی است که دولت در این ۱۰۰ مورد مطالعه و بررسی قرار داده است؛ بندهایی از این گزارش به بیان مطالب کلی برمی‌گردد که در قالب برنامه یک وزارت‌‌خانه قابل تعریف نیست.

در پایان گزارش جدولی از موفقیت‌های ورزشی ارائه شده که در یک ماه گذشته حاصل شده است.

موفقیت‌های یاد شده در انتهای جدول حاصل برنامه‌ریزی و کار فدراسیون‌ها و ورزشکاران این رشته‌ها پیش از بر سر کار آمدن دولت حسن روحانی است.

نکته قابل توجه این است که وزارت ورزش و جوانان آخرین وزارتخانه‌ای بود که در دولت آقای روحانی صاحب وزیر شد و تنها ۱۵ روز بعد از گرفتن رای اعتماد از مجلس ایران برای محمود گودرزی، این وزارت‌خانه گزارش کار خود را ارائه می‌دهد.

آقای روحانی در گزارش ۱۰۰ روز اول دولت که از صدا وسیمای ایران پخش شد با اشاره به رای اعتماد نگرفتن دو وزیر پیشنهادی برای وزارتخانه ورزش و جوانان از این مساله گلایه کرد.

برنامه ریزی و اعلام جدول زمانبندی برای برگزاری مجامع انتخاباتی فدراسیون‌هایی که نزدیک به دو سال است که به تعویق افتاده از مهمترین و ضروری‌ترین کارهایی است که در لیست امور گزارش شده آمده است.

تعیین تاریخ برای برگزاری انتخابات کمیته ملی در روز ۳۰ دی امسال از نکات دیگر این گزارش بود.

انتخاب روسای فدراسیون‌ها و اساس‌نامه برخی از این فدراسیون‌ها از نکات بحث برانگیز سالهای گذشته در ورزش ایران بوده است، تا جایی که در آستانه المپیک 2012 لندن بعضی از فدراسیون‌ها را به مرز تعطیلی رساند.

نکته دیگری که در این گزارش آمده است، تشکیل کار گروه برای واگذاری باشگاه ورزشی پرسپولیس و استقلال است. بر اساس این گزارش "به منظور ابلاغ سیاست‌های جدید دولت" جلساتی با مدیرعاملان باشگاه‌های یاد شده صورت گرفته است.

ایجاد جلسات کارشناسی، نظرخواهی از وزارتخانه‌ها ادارات کل ورزش و جوانان و فدراسیون‌ها و برگزاری جلسه با بیش از ۲۰۰ نخبه ورزشی برنامه دیگر انجام شده است که در این گزارش آمده.

بازنگری ساختار جدید وزارتخانه، پاسخگویی بخش‌های مختلف وزارتخانه به رسانه ها و افکار عمومی و تهیه ایمیل برای ارتباط مستقیم از قسمت‌های دیگر این گزارش است.