روز بدون گل لیگ برتر ایران

در اولین روز از هفته هفدهم لیگ برتر ایران، سه بازی انجام شد، هر سه بازی با نتیجه مساوی بدون گل به آخر رسید.

استقلال تهران که در اصفهان مهمان سپاهان بود بدون گل مقابل این تیم به تساوی رسید. آبی پوشان استقلال با این تساوی در جایگاه سوم باقی ماندند و میزبان اصفهانی هم در رده ششم جدول باقی ماند.

امیر قلعه نوعی سرمربی استقلال پس از این بازی گفت:"در رابطه با بازی باید بگویم ما بازی بسیار زیبایی را شاهد بودیم. هر دو تیم می‌توانستند برنده بازی باشند، ولی در ایجاد موقعیت خطرناک تیم ما بهتر بود و اگر دقت بیشتری می‌کردیم، می‌توانستیم بازی را ببریم ولی سپاهان گردش توپش عالی بود. به هر حال من از نتیجه راضی نیستم ولی خوشحالم که با ۴ جلسه تمرین و با دو جلسه کار تاکتیکی و سه جلسه وقت داشتیم و حتی در پارک تمرین کردیم، جلوی سپاهان این گونه بازی کردیم و نمایش خوبی داشتیم. این بازی من را امیدوار کرد و به یک امتیاز رسیدیم."

در دیگر مسابقه امروز، فجر سپاسی در شیراز میزبان فولاد خوزستان بود؛ اما امتیاز میزبانی هم نتوانست باعث پیروزی شیرازی‌ها شود. فولاد که از ۱۷ بازی ۲۹ امتیاز کسب کرده، در صورت پیروزی مقابل فجر فرصت صدر نشینی را پیدا می‌کرد.

در سومین بازی امروز، راه‌آهن سورینت که در تهران میزبان سایپای البرز بود همانند دو مسابقه دیگر به تساوی بدون رسید، به این ترتیب راه آهن چهارده امتیازی شد و در رده ۱۳ جدول قرار گرفت و سایپا با ۲۴ امتیاز در جایگاه هفتم جدول.

در ادامه بازی‌های هفته هفدهم لیگ برتر فردا، جمعه ۱۵ آذر ۵ بازی انجام خواهد شد که در مهمترین آنها پرسپولیس و ذوب آهن در ورزشگاه آزادی تهران روبروی هم قرار خواهند گرفت.