قهرمان جام جهانی برزیل ۳۵ میلیون دلار دریافت خواهد کرد

Image caption قهرمان جام جهانی برزیل 35 میلیون دلار دریافت خواهد کرد

با تصویب کمیته مالی فیفا، قهرمان جام جهانی برزیل ۳۵ میلیون دلار به‌عنوان پاداش دریافت خواهد کرد و تیم دوم ۱۰ میلیون دلار کمتر یعنی، ۲۵ میلیون دلار نصیب‌اش خواهد شد.

کمیته اقتصادی فیفا با افزایش مشارکت مالی به میزان ۵۶۷ میلیون دلار در جام جهانی ۲۰۱۴ موافقت کرده است، فیفا در جام جهانی آفریقای جنوبی ۴۲۰ میلیون دلار مشارکت مالی انجام داده بود.

بر این اساس اعلام فیفا، تیم سوم ۲۲ میلیون، تیم چهارم ۲۰ میلیون و تیم های راه یافته به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی هر کدام ۱۴ میلیون دلار دریافت خواهند کرد.

به هر شانزده تیمی که به مرحله یک هشتم نهایی راه پیدا می‌کنند فیفا ۹ میلیون دلار پرداخت خواهد کرد و به تیم های حذف شده از جام جهانی ۸ میلیون دلار.

فیفا علاوه بر این به همه تیم‌های صعود کننده یک و نیم میلیون دلار به‌ عنوان هزینه آماده سازی پراخت می‌کند، همچنین ۷۰ میلیون دلار هم از طریق فدارسیون‌های کشورها، بین باشگاه‌هایی که بازیکنان آنها در ماه ژوئن سال آینده در جام جهانی شرکت می‌کنند، توزیع خواهد کرد.

فیفا ۱۰۰ میلیون دلار دیگر هم تحت عنوان "برنامه حمایت از باشگاه‌" برای حمایت از باشگاه‌‌هایی که بازیکنانانشان در جام جهانی شرکت دارند در نظر گرفته است. این برنامه که در سال ۲۰۱۲ راه اندازی شده، همه بازی‌ها در هر سطحی که در تقویم بین‌المللی فوتبال درج شده، از تاریخ اول سپتامبر ۲۰۱۲ تا ۳۱ دسامبر ۲۰۱۴، را در بر می‌گیرد.