ورزشگاه سائوپائولو دو ماه مانده به افتتاحیه جام جهانی آماده می‌شود

Image caption بازی افتتاحیه جام جهانی قرار است در ورزشگاه سائوپائولو برگزار شود

فدارسیون بین المللی فوتبال اعلام کرده استادیوم سائوپائولو که چندی پیش بر اثر سقوط جرثقیل دچار تخریب شد، تا آوریل سال آینده میلادی آماده نخواهد بود. قرار است بازی افتتاحیه جام جهانی برزیل در این ورزشگاه برگزار شود.

سپ بلاتر رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال که برای قرعه کشی جام جهانی در ایالت باییا برزیل حضور دارد، گفته است:" ما اطلاعاتی دریافت کرده‌ایم که عملیات عمرانی این ورزشگاه ۱۴ یا ۱۵ ماه آوریل تکمیل خواهد شد."

آقای بلاتر به شدت تاکید کرد که "هیچ برنامه جایگزین دیگری وجود ندارد" و بازی افتتاحیه جام بیستم در روز ۱۲ ژوئن سال آینده در سائوپائولو برگزار خواهد شد.

هفته گذشته بر اثر سقوط جرثقیل در این محل عملیات عمرانی ورزشگاه دو نفر کشته شدند، با این حال رئیس فیفا مطمئن است که این استادیوم سر وقت آماده خواهد شد:"ما باور داریم که هیچ شکی در آماده سازی ورزشگاه وجود نخواهد داشت و سر وقت آماده خواهد بود."

"عروسی که دیر آماده می‌شود"

روز سه شنبه آلدو ریبلو وزیر ورزش برزیل گفته بود که شش استادیوم در شهرهای سائوپائولو، ،کویابا، کوریتیبا، مانوس، ناتال و پورتو آلگره دیرتر از مهلت فیفا که ۳۱ دسامبر است به پایان خواهد. این ورزشگاه‌ها به گفته او در ژانویه آماده بهره‌برداری خواهند بود.

شش ورزشگاه دیگر جام جهانی از جمله ورزشگاه نوساز ماراکانا که در ریودوژانیرو قرار دارد، همزمان با مسابقات جام کنفدراسیون بازگشایی شد.

آقای ریبلو آماده سازی برای جام جهانی را با آمادگی برای مراسم عروسی مقایسه کرده، او گفته است:" در هر عروسی که من دعوت بودم، عروس خیلی دیر آماده می‌شد، من هیچ وقت ندیدم که عروس زود آماده باشد، اما هیچ وقت ندیدم که عروسی به این علت برگزار نشود."