گروه‌بندی جام جهانی ۲۰۱۴، ایران رقیب آرژانتین، نیجریه و بوسنی‌هرزگوین

قرعه‌کشی گروه‌بندی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل با حضور نمایندگان کشورهای شرکت‌کننده و شماری از بازیکنان مطرح فعلی و سابق فوتبال انجام شد. مطابق این قرعه‌کشی ایران در گروه ششم بازی‌ها با آرژانتین، نیجریه و بوسنی‌هرزگوین رقابت خواهد کرد.

اشکان دژاگه، بازیکن تیم ملی فوتبال ملی ایران به بی‌بی‌سی فارسی گفت فکر می‌کند تیم ملی ایران شانس صعود به مرحله بعد را دارد. او گفت:" کارلوس کی‌روش با شناختی که از گروه F دارد نکات لازم را برای تقویت تیم ملی ایران در نظر خواهد گرفت و با تدارک بازی‌های دوستانه تیم ایران را برای دور مقدماتی آماده خواهد کرد."

کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ایران هم در گفتگویی کوتاه به بی‌بی‌سی درباره گروه ایران گفت:" برای ما مهم این است که قله را پشت سر گذاشتیم و اکنون در بهشت یعنی در جام جهانی هستیم، این رقابت‌ها برای ما یک فرصت بسیار خوب است که مقابل بهترین تیم‌های جهان بازی کنیم. ما با اطمینان خاطر و آمادگی به برزیل می‌آییم تا به مرحله بعد صعود کنیم. ما این فرصت را هرگز از دست نخواهیم داد."

مراسم قرعه‌کشی گروه‌بندی جام جهانی تحت تاثیر درگذشت نلسون ماندلا، رهبر جنبش مبارزه با آپارتاید در آفریقای جنوبی، قرار گرفت و با ادای احترام به او آغاز شد.

در آغاز مراسم سپ بلاتر، رئیس فیفا و دیلما روسف، رئیس جمهور برزیل حاضران را به یک دقیقه سکوت به احترام نلسون ماندلا دعوت کردند.

پس از سخنرانی برگزارکنندگان جام جهانی قرعه‌کشی توسط چند تن از بازیکنان مطرح تاریخ فوتبال چون زین‌الدین زیدان و کافوی برزیلی برگزار شد.

مطابق قرعه، گروه اول شامل برزیل، کرواسی، مکزیک و کامرون است.

در گروه دوم اسپانیا، شیلی، استرالیا و هلند با هم رقابت می‌کنند. کلمبیا، ساحل عاج، ژاپن و یونان در گروه سوم هستند.

در یکی از سخت‌ترین گروه‌ها یعنی گروه چهارم اروگوئه، کاستاریکا، ایتالیا و انگلستان با هم رقابت می‌کنند.

گروه پنجم شاید یکی از ساده‌ترین گروه‌های جام جهانی باشد که سوئیس، فرانسه، هندوراس و اکوادور در آن بازی می‌کنند.

ایران هم در گروه ششم با آرژانتین، نیجریه و بوسنی‌هرزگوین رقابت خواهد کرد.

گروه هفتم شامل آلمان، پرتغال، غنا و آمریکا است و سرانجام در گروه هشتم که برخی آن را ساده‌ترین گروه خوانده‌اند، بلژیک، کره جنوبی، روسیه و الجزایر بازی خواهند کرد.