توقف آرسنال مقابل اورتون، درخشش اشکان دژاگه برابر آستون ویلا

Image caption گل دقیقه 80 جرالد دولوفئو مانع از پیروزی آرسنال مقابل اورتون شد

در دو بازی آخر این هفته لیگ برتر انگلستان، صدرنشین لیگ یعنی آرسنال مقابل اورتون به تساوی ۱-۱ دست یافت و فولام در ورزشگاه خانگی خود دو بر صفر آستون ویلا را شکست داد.

گل تساوی جرالد دولوفئو در دقیقه ۸۴ مهاجم اورتون، مانع از پیروزی آرسنال در ورزشگاه امارات شد.

در این بازی شانه به شانه، مسعود اوزیل در دقیقه ۸۰ روی پاس تئو ولکات آرسنال را یک بر صفر پیش انداخت ولی ۴ دقیقه بعد بازیکن ۱۹ ساله اورتون با شوتی زیبا توپ را از بالای دستان ویشخ شزنی دروازه‌بان آرسنال وارد دروازه تیم میزبان کرد تا امتیازها بین دو تیم تقسیم شود.

در اواخر نیمه اول بازی، تیم هاوارد دروازه‌بان اورتون با دو واکنش خوب، مانع از گلزنی اولیور ژیرو و آرون رمزی شد. در وقت های اضافه بازی هم ژیرو با شوتی سنگین تیرک دروازه اورتون را به لرزه در آورد.

فصل گذشته روبرتو مارتینز سرمربی اورتون، در آخرین حضوراش به عنوان مربی ویگان در ورزشگاه امارات، با شکست مقابل آرسنال به دسته پایین تر سقوط کرد، اما تیم او در این دیدار همان‌طور که پیش از مسابقه هم گفته بود، مقابل آرسنال "بدون ترس" بازی کرد.

اورتون تنها تیم لیگ برتر است که تنها یک باخت در پانزده مسابقه گذشته خود دارد. آرسن ونگر پس از پیروزی اورتون مقابل منچستریونایتد و پیش از بازی تیم‌اش مقابل این تیم گفته بود که این پیروزی زنگ خطری برای تیم اوست.

بازیکنان اورتون در چهل دقیقه نیمه اول با تسلط کامل بر توپ و میدان اجازه بازی سازی به خط هافبک آرسنال ندادند، این تیم علیرغم آنکه بیشتر از میزبان توپ را در اختیار داشت نتوانست موقعیت خطرناکی روی دروازه آرسنال ایجاد کند.

در نیمه دوم آرسنال بازی را بهتر آغاز کرد و با در اختیار گرفتن میانه زمین موقعیت‌‍‌های خطرناکی روی دروازه اورتون بوجود آورد، در ادامه بازی، با سه تعویض همزمان فلامینی، روسیچکی و ولکات به جای رمزی، ویلشایر و کازرولا حملات آرسنال بیشتر شد و در دقیقه ۸۰ این تیم با ضربه مسعود اوزیل به گل رسید.

چهار دقیقه بعد، جرارد دولوفئو با ضربه دقیق از داخل محوطه جریمه نتیجه را ۱-۱ مساوی کرد. آرسنال با این تساوی ۳۵ امتیازی شد و با ۵ امتیاز اختلاف نسبت به لیورپول تیم دوم جدول در صدرجدول قرار دارد. اورتون هم با یک امتیاز این بازی به رده پنجم جدول صعود کرد.

در دیگر مسابقه لیگ برتر انگلستان، فولام در مسابقه‌ای حساس در خانه میزبان آستون ویلا بود. فولام با دو گل برباتف و سیدول آستون ویلا را شکست داد.

در این بازی که اشکان دژاگه از ابتدا در ترکیب اصلی تیم‌اش قرار داشت، پاس گل اول را برای سیدول فراهم کرد. دژاگه در بازی قبل مقابل تاتنهام که در نهایت فولام دو بر یک شکست خورد، تک گل تیم‌اش را به ثمر رسانده بود.

فولام با این پیروزی ۱۳ امتیازی شد و به رده هیجدهم جدول صعود کرد.