حذف یونتووس از لیگ قهرمانان اروپا با شکست مقابل گالاتاسرای

Image caption گالاتاسرای با تک گل وزلی اسنایدر به مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا صعود کرد

بازی دو تیم گالاتاسرای و یونتووس که دیشب به دلیل بارش برف و تگرگ در استانبول نیمه تمام مانده بود، امروز پیگیری شد و گالاتاسرای در زمین خیس و برفی استانبول با تک گل وزلی اسنایدر حریف خود را شکست داد و به همراه رئال مادرید به مرحله حذفی صعود کرد.

پنج دقیقه مانده به پایان بازی، توپ پس از ضربه سر دیدیه دروگبا در محوطه جریمه به اسنایدر او رسید و او هم با ضربه دقیق پای راست تک گل بازی را وارد لیوجی بوفون کرد.

این بازی که دیشب در دقیقه ۳۲ به دلیل بارش برف و تگرگ شدید متوقف شده بود، امروز از دقیقه سی و دوم آغاز شد. در این گروه دیشب رئال مادرید با پیروزی دو بر صفر مقابل کپنهاگ به عنوان صدرنشین به مرحله بعدی صعود کرده بود.

یوونتوس که در هفت بازی قبلی خود در سری آ بدون دریافت گل، هفت پیروزی به دست آورده بود، با کسب یک امتیاز هم به مرحله بعدی لیگ قهرمانان اروپا راه پیدا می‌کرد اما گالاتاسرای برای صعود نیاز به پیروزی داشت.

تا دقیقه ۸۴ ،صدرنشین سری آ در زمین ناهموار استانبول با تساوی بدون گل مقابل میزبان، صعودش به مرحله بعد قطعی شده بود ولی گل اسنایدر شرایط را برای یونتووس تغییر داد.

بارش برف و همچنین زمین ناهموار ورزشگاه علی سامین استانبول باعث شد هیچ یک از دو تیم نتوانند بازی خوبی را به نمایش بگذارند.

یونتووس با توجه به کسب رتبه سوم درگروه خود، راهی مسابقات لیگ اروپا شد و گالاتاسرای با کمک برف به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا صعود کرد.

در دیگر گروه‌ها، منچستریونایتد و بایرلورکوزن از گروه A، پاری سن ژرمن و المپیاکوس از گروه C، بایرن مونیخ و منچسترسیتی از گروهD به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا صعود کردند.