فرجام‌خواهی علی‌اکبری به محرومیت مادام العمر

Image caption امیر علی‌اکبری از فدارسیون جهانی کشتی درخواست فرجام‌خواهی کرده است

امیر علی اکبری، کشتی‌گیر وزن ۱۲۰ کیلوی تیم ملی کشتی فرنگی ایران که هفته گذشته به خاطر دوپینگ مجدد از سوی فدراسیون بین المللی کشتی مادام العمر از این ورزش محروم شد، از فیلا فرجام خواهی کرده است.

فدراسیون کشتی ایران فرجام خواهی امیر علی اکبری را به فدراسیون بین المللی کشتی ارسال کرده است.

علی اکبری که در مسابقات جهانی مجارستان برای اولین بار در تاریخ کشتی ایران موفق شده بود مدال طلای وزن ۱۲۰ کیلوگرم را به دست آورد، در بخشی از نامه خود به رئیس فدراسیون کشتی که در رسانه‌های ایران منتشر شده آورده است: " آقای رئیس از شما درخواست می‌کنم اعتراض من را نسبت به این موضوع بررسی کنید، اینجانب به هیچ عنوان از چنین ماده ای استفاده نکره ام. از آنجا که یکبار در سال ۲۰۱۱ میلای تجربه تلخ این موضوع را داشته ام در طی این سالها کلیه داروها و مکمل های خود را بررسی کرده‌ام و مطمئن هستم هرگز از چنین دارویی استفاده نکرده ام."

آقای علی‌اکبری پیش از در سال ۹۰ هم به خاطر استفاده از مواد غیرمجاز دو سال از کشتی محروم شده بود، و فیلا به دلیل تکرار این مسئله او را مادام العمر از کشتی محروم کرده است.

پیش از این نتاد لالویچ رئیس فدراسیون بین المللی کشتی درباره محرومیت علی اکبری گفته بود: "ما در مورد پاک ساختن ورزشمان از دارو جدی هستیم و از ورزشکارانی که به قوانینمان احترام می‌گذارند حمایت می‌کنیم . البته این موضوع در گذشته برای ما مشکل ساز نشده و ما می‌خواهیم این الگوی حمایتی از ورزشکاران پاک را ادامه دهیم."