پیروزی منچستریونایتد پس از چهار هفته، شکست سنگین تاتنهام مقابل لیورپول

Image caption لوئیز سوارز با زدن دو گل و دو پاس گل مقابل تاتنهام تعداد گل‌های زده‌اش را در لیگ برتر به هفده رساند

امروز در مهمترین بازی‌های لیگ برتر انگلستان، امروز منچستریونایتد در ورزشگاه ویلا پارک سه بر صفر آستون ویلا را شکست داد و تاتنهام در خانه چهار بر صفر مغلوب لیورپول شد.

منچستریونایتد که در دو هفته گذشته در دو بازی خانگی مقابل اورتون و نیوکاسل شکست خورده بود، امروز با گلزنی دنی ولبک آستون ویلا را مغلوب کرد.

قهرمان فصل گذشته لیگ برتر که از چهار بازی گذشته خود تنها دو امتیاز کسب کرده بود، با عملکردی مناسب توانست آستون ویلا را به راحتی در ویلا پارک شکست دهد.

در ابتدای این بازی تیم میزبان سعی داشت از همان دقایق اولیه با فشار وارد کردن از دو جناح دروازه منچستریونایتد را باز کند ولی داوید دخیا با واکنش‌های مناسب دو شوت از راه دور مارک آلبریتون هافبک آستون ویلا را دفع کرد.

در ادامه منچستر یونایتد با زدن دو گل توسط دنی ولبک کنترل بازی را در اختیار گرفت. دنی ولبک مهاجم منچستریونایتد ابتدا در دقیقه ۱۳ بازی پس از آنکه ضربه سر عدنان یونوزای به تیرک عمودی دروازه آستون ویلا برخورد کرد با یک بغل پا گل اول این تیم را وارد دروازه تیم میزبان کرد.

سه دقیقه بعد از گل اول، روی پاس زمینی و در عمق آنتونیو والنسیا با یک ضربه نوک پا دومین گلش در این بازی را به ثمر رساند.

در نیمه دوم بازی منچستریونایتد با زدن گل سوم بازی، خیال خود را از کسب سه امتیاز این بازی راحت کرد، تام کلورلی روی پاس وین رونی گل سوم را وارد دروازه آستون ویلا کرد.

منچستریونایتد با این پیروزی ۲۵ امتیازی شد و به رده هشتم جدول لیگ برتر انگلستان صعود کرد. با وجود این پیروزی شیاطین سرخ ۱۰ امتیاز با صدرنشین لیگ یعنی آرسنال و هفت امتیاز با چهار تیم اول جدول فاصله دارند.

در دیگر بازی مهم این هفته لیورپول در ورزشگاه وایت هارت لین با پنج گل، تاتنهام را درهم کوبید و با صعود به رده دوم اختلاف امتیازش با صدرنشین لیگ را به دو رساند.

در این بازی لوئیز سوارز ستاره لیورپول دو گل زد و دو پاس گل داد. مهاجم اروگوئه‌ای این تیم در یازده بازی گذشته، ۱۷ گل به ثمر رسانده است.

لوئیز سوارز در دقیقه ۱۸ پس از جا گذاشتن مدافع مدافع تاتنهام توپ را به گوشه دروازه هوگو لوریس دروازه‌بان تاتنهام فرستاد.

جوردن هندرسون پنج دقیقه مانده به پایان نیمه اول شوت برگشتی فلیپ کوتینیو را که به تیرک دروازه برخورد کرده بود، تبدیل به گل دوم لیورپول کرد.

در این بازی پائولینو هافبک تاتنهام در نیمه دوم به خاطر تکل خشن با کارت قرمز مستقیم از زمین اخراج شد و تاتنهام از دقیقه ۶۳ ده نفره به بازی ادامه داد.

پس از ده نفره شدن تاتنهام، فشار حملات لیورپول روی دروازه تاتنهام بیشتر شد و جان فلانیگان، سوارز و رحیم استرلینگ با زدن سه گل، شکست سنگین تاتنهام را تکمیل کردند.

لیورپول که استیون جرالد و دنیل استورج مصدوم در مقابل تاتنهام در اختیار نداشت، مشکلی در گلزنی و در کنترل بازی نداشتند.

در مقابل تاتنهام در این مسابقه نتوانست حتی یک ضربه به سمت دروازه لیورپول بزند، بازیکنان آندره ویلاش بواش از شش بازی گذشته در ورزشگاه وایت هارت لین، تنها یک پیروزی به دست آوردند.

شکست سنگین شش بر صفر مقابل منچسترسیتی و پنج بر صفر مقابل لیورپول، آینده سرمربی پرتغالی این تیم را در هاله‌ای از ابهام فرو برده است. تاتنهام در پایان این هفته، با ۲۷ امتیاز در رده هفتم جدول قرار دارد. در دیگر بازی امروز، دو تیم نوریچ و سوانزی به تساوی ۱-۱ رسیدند.

مطالب مرتبط