قرعه‌کشی لیگ قهرمانان اروپا؛ آرسنال مقابل قهرمان، منچسترسیتی روبروی بارسلونا

شانزده باشگاه برتر فصل ۱۴-۲۰۱۳ لیگ فوتبال قهرمانان اروپا حریفان خود را در مرحله یک هشتم نهایی شناختند.

در پی این قرعه کشی که روز دوشنبه، ۱۶ دسامبر برگزار شد، در مهمترین دیدار مرحله یک هشتم نهایی آرسنال، صدرنشین فعلی لیگ برتر انگلستان باید مقابل بایرن مونیخ، مدافع عنوان قهرمانی بازی کند و منچستر سیتی و بارسلونا مقابل هم قرار خواهند گرفتند.

شانزده تیم راه یافته به مرحله حذفی به دو گروه تقسیم شده‌ بودندکه در گروه (سید) نخست صدرنشین های مرحله گروهی یعنی منچستر یونایتد، چلسی، پاری سن ژرمن، اتلتیکو مادرید، رئال مادرید، بارسلونا، بایرن مونیخ و بوروسیا دورتموند و در گروه دیگر تیم‌های گالاتاسرای، آرسنال، منچستر سیتی، شالکه، بایر لورکورن، المپیاکوس، زنیت و آث میلان قرار داشتند.

در قرعه کشی امروز تیم های گروه اول با حریفی از گروه دوم در مرحله یک هشتم نهایی بازی خواهند کرد و تیم های گروه دوم در بازی رفت یک هشتم نهایی میزبان خواهند بود.

طبق مقررات این مسابقات تیم هایی که در مرحله نخست، هم گروه بودند یا تیم هایی که از یک کشور باشند در مرحله یک هشتم نهایی مقابل هم قرار نمی‌گیرند.

شگفتی آخرین دور مرحله گروهی این فصل صعود گالاتاسرای با شکست دادن یوونتوس بود که با حذف این تیم، فوتبال ایتالیا برای یکی از معدود دفعات تاریخ این بازی ها تنها یک نماینده در یک هشتم نهایی دارد.

در این مرحله اگر نماینده ترکیه بخواهد به شگفتی سازی خود ادامه دارد باید از سد چلسی نیز گذر کند.

فینال فصل ۱۴-۲۰۱۳ امسال در روز ۲۴ مه در ورزشگاه اشتادیو دا لوژ، ورزشگاه خانگی باشگاه بنفیکا برگزار خواهد شد. هر چند میزبان امسال و هیچ تیم پرتغالی دیگر نتوانستند به جمع ۱۶ تیم برتر راه پیدا کنند.

امسال تیم های انگلیسی حضور موفق‌تری نسبت به سال گذشته داشتند و هر چهار نماینده این کشور به مرحله حذفی راه یافتند. آلمانی هم با هر چهار تیم در یک هشتم نهایی حضور دارند.

در مرحله گروهی همه تیم‌های انگلیسی توانستند میزبانان آلمانی خود را شکست دهند.

در فینال سال گذشته دو تیم آلمانی بوروسیا دورتموند و بایرن مونیخ در ورزشگاه ومبلی لندن مقابل هم ظاهر شدند که بایرن با پیروزی ۲ بر ۱ بر حریفش به پنجمین قهرمانی خود دست یافت.

رکوردار این تورنمنت ۵۹ ساله، رئال مادرید با ۹ قهرمانی است و پس از آن آث میلان (۷ بار) و بایرن مونیخ و لیورپول (هر کدام با ۵ بار قهرمانی) در رده های بعدی قرار دارند.

بازی های یک هشتم نهایی

منچستر سیتی - بارسلونا

المپیاکوس - منچستر یونایتد

آرسنال - بایرن مونیخ

گالاتاسرای - چلسی

آث میلان - اتلتیکو مادرید

شالکه - رئال مادرید

زنیت سن پترزبورگ - بوروسیا دورتموند

بایر لورکوزن - پاری سن ژرمن

مطالب مرتبط