بایرن مونیخ قهرمان جام باشگاه‌های جهان شد

Image caption بایرن مونیخ پنجمین جام را در پایان سال ۲۰۱۳ بالای سر برد

بایرن مونیخ با پیروزی دو بر صفر مقابل راجا کازابلانکا، قهرمان باشگاه‌های جهان شد و کلکسیون جام‌های قهرمانی خود در سال ۲۰۱۳ را کامل کرد.

این پنجمین جام بایرن در سال ۲۰۱۳ پس از قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، بوندس لیگا، جام حذفی آلمان و سوپر جام اروپا بود.

دانته در دقیقه هفت بازی روی پاس ژروم بویتنگ دروازه تیم میزبان را با شوتی دقیق از داخل محوطه شش قدم، باز کرد.

بایرن مونیخ در دقیقه ۲۲ گل دوم را وارد دروازه راجا کازابلانکا کرد، نفوذ داوید آلبا از گوشه محوطه جریمه و پاس به بیرون او را تیاگو آلکانتارا با ضربه سر ضرب تبدیل به گل کرد.

در این بازی تقریبا یک طرفه، قهرمان مراکش امید داشت که به‌عنوان اولین تیم آفریقایی این جام را بالای سر ببرد ولی بازیکنان پپ گواردیولا به راحتی این تیم را شکست دادند.

دانته و آلکانتارا با زدن دو گل در نیمه اول این بازی باعث پیروزی بایرن مونیخ مقابل تیم میزبان شدند.

راجا کازابلانکا که پیش از آغاز جام جهانی باشگاه‌های جهان، یکی از ضعیف‌ترین تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها به حساب می‌آمد، با توجه به داشتن امتیاز میزبانی مقابل کلیولند سیتی از نیوزلند، مونتری از مکزیک و آتلتیکومینیرو از برزیل به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه پیدا کرد.

اما در مقابل بایرن برای رسیدن به فینال تنها با پیروزی مقابل گوانژوی چین و قهرمان آسیا به دیدار فینال قهرمانی جام باشگاه‌های جهان راه یافت چرا که قهرمان لیگ قهرمانان اروپا بر اساس قوانین این رقابت‌ها به طور مستقیم در نیمه نهایی این رقابت‌ها حضور پیدا می‌کند.

بایرن مونیخ در اولین بازی خود در این رقابت‌ها، گوانژو را سه بر صفر شکست داد و در بازی مقابل راجا هم کار سختی برای باز کردن دروازه تیم میزبان نداشت، این تیم در همه نیم ساعت ابتدای مسابقه وارد دروازه راجا کازابلانکا کرد.