تساوی بدون گل آرسنال و چلسی در هوای طوفانی لندن

آرسنال با تساوی بدون گل مقابل چلسی در ورزشگاه امارات فرصت صعود به صدرجدول را از دست داد.

ژوره مورینیو، سرمربی تیم چلسی، بعد از بازی گفت" آرسنال می‌خواست پیروز شود و شکست نخورد، و چلسی هم همین هدف را دنبال می‌کرد. برای ما مهم بود که این بازی شکست نخوریم، برای اینکه دو امتیاز از صدرنشین عقب بودن یک چیز است و پنج امتیاز عقب بودن چیز دیگر."

تیم آرسنال که به دنبال بازگشت به صدر جدول بود،‌ بازی را بهتر شروع کرد. اما توپچی‌های لندن نتوانستند موقعیت خوبی را فراهم کنند. هوای طوفانی، باران شدید و دفاع محکم چلسی مانع بازی تهاجمی آرسنال شد.

آرسن ونگر، مربی آرسنال، با انتقاد از نحوه بازی چلسی گفت: "آن‌ها با بازی بسته، به دنبال استفاده از ضد حمله بودند. من فکر می‌کردم که ما بازی را می‌بریم، اما نتوانستیم از موقعیت‌هایمان استفاده کنیم."

در دقیقه ۲۷، دو بازیکن برزیلی تیم چلسی موقعیتی مناسبی را روی دروازه آرسنال ایجاد کردند: ارسال ویلیان را رامیرز با ضربه سر از روی دروازه به بیرون زد. شش دقیقه بعد، چلسی موقعیت دیگری به دست آورد؛ فرانک لمپارد روی پاس زیبای ادین آزار ، پشت مدافعان آرسنال صاحب توپ شد ولی ضربه او پس از برخورد به تیرک افقی به زمین برگشت.

چلسی تا چند دقیقه بعد روی خط دفاع آرسنال فشار آورد، اما آبی‌ها چلسی نتوانستند موقعیت خطرناک دیگری را روی دروازه بوجود بیاورند.

در نیمه اول تئو ولکات پس از برخود با ویلیان در محوطه جریمه چلسی سرنگون شد، اما داور بازی این صحنه را پنالتی تشخیص نداد. آرسن ونگر، مربی آرسنال، بعد از بازی گفت که به نظر او ویلیان مرتکب خطای پنالتی شده بود.

در دقیقه ۶۳، تکل خشن جان اوبی میکل روی میکائیل آرتتا با اعتراض شدید هواداران آرسنال همراه شد. آنها اعتقاد داشتند که بازیکن چلسی باید به خاطر این تکل از زمین اخراج می‌شد.

در اواخر بازی، بازیکنان آرسن ونگر موفق شدند که دو موقعیت مناسب گلزنی روی دروازه چلسی ایجاد کنند. اما، اولیور ژیرود، بهترین گلزن آرسنال در این فصل، نتوانست دروازه پیتر چک را باز کند.

در پایان هفته هفدهم لیگ برتر، پنج تیم اول جدول تنها دو امتیاز با هم اختلاف دارند. آرسنال و لیورپول هر دو ۳۶ امتیاز دارند ولی سرخ پوشان لیورپول به دلیل تفاضل گل بهتر در صدر قرار گرفتند و آرسنال در رتبه دوم.

منچستر سیتی با ۳۵ امتیاز در رده سوم قرار دارد. و تیم‌های چلسی و اورتون با ۳۴ امتیاز صاحب جایگاه چهارم و پنجم هستند.