لیگ برتر انگلستان؛ بازگشت آرسنال به صدر جدول در رقابتی تنگاتنگ

Image caption آرسنال با شکست دادن وست هم و به واسطه شکست لیورپول از مچستر سیتی به صدر جدول برگشت

هفته هجدهم لیگ برتر انگلستان امروز شنبه ۲۶ دسامبر (۵ دی) با ۱۰ بازی به انجام رسد. آرسنال که هفته گذشته صدر جدول را به دلیل تفاضل گل کم‌تر به لیورپول باخته بود با پیروزی مقابل وست‌هم صدر نشین جدول لیگ شد.

این بازی که در شرق لندن به میزبانی وست‌هم انجام شد با نتیجه مساوی بدون گل در نیمه اول به پایان رسید.

نیمه دوم بازی با گل دقیقه ۴۶ کارلتون کل شروع شد.

توپچی‌ها آخرین بازیشان را مقابل چلسی با نتیجه مساوی بدون گل به آخر رسانده بودند و موفق به کسب سه امتیاز در سه بازی آخرشان نشده بودند.

اما وست‌هم تیمی نبود که شکست را برای شاگردان ونگر موجه جلوه دهد. ۲۲ دقیقه بعد از گل کل، والکات موفق شد دروازه میزبان را باز کند و آرسنال را از شکست برهاند.

تنها ۳ دقیقه بعد از زدن گل اول آرسنال، دوباره والکات توانست در دقیقه ۷۱ دروازه فوتبالیست‌های آپتوم پارک را باز کند و آرسنال را جلو بی‌اندازد.

بعد از دریافت گل دوم، وس‌هم نتوانست نتیجه بازی را به نفع خودش تغییر دهد، اما لوکاس پودولسکی در دقیقه ۷۹ بازی موفق شد با به ثمر رساندن گل سوم آرسنال، با قاطعیت این تیم را پیروز میدان کند و به صدر جدول بازگرداند.

در مقابل صعود آرسنال نتیجه این بازی وست‌هم را از رده ۱۷ جدول به جمع خطرناک سه تیم آخر جدول و در رده نوزدهم نشاند.

چلسی – سوانزی

آقای خاص که هفته گذشته از طرف هواداران تیم چلسی به ارائه یک بازی "کسل‌ کننده" مقابل آرسنال متهم شده بود امروز توانست مقابل سوانزی در اولدترافورد این تیم را شکست دهد.

تنها باخت در خانه چلسی مقابل سوانزی در چارچوب لیگ به اولین رویارویی این دو تیم در سال ۱۹۲۵ میلادی برمی‌گردد و نتیجه بازی امروز دور از انتظار نبود.

تنها گل این بازی را ادن آزار بلژیکی زد و چلسی را از رده ۴ جدول به تیم سوم لیگ ارتقا داد. نتیجه این بازی تغییری در جایگاه سوانزی بوجود نیاورد.

هال – منچستر یونایتد

مدافع عنوان قهرمانی این هفته مهمان هال بود. هال که فصل گذشته با نتیجه مساوی مقابل کاردیف به لیگ برتر بازگشت، توانست با گل زودهنگام چستر در دقیقه ۴ بازی از حریفش جلو بی‌افتد.

Image caption رونی امروز صد و پنجاهمین گل را برای منچستر یونایتد در چارچوب لیگ زد

بازی به دقیقه ۱۳ که رسید هال با ضربه دیوید میلر از میانه محوطه جریمه به گل دوم خود دست یافت.

اما شیاطین سرخ که توان تحمل چنین شکستی را نداشتند در دقیقه ۱۹ به کمک وین رونی و توسط کریس سمالینگ گل در صدد تلافی بر آمدند و گل اول را به ثبت رساندند.

تنها ۷ دقیقه بعد رونی از خارج محوطه جریمه توپ را در گوشه چپ دروازه هال نشاند تا نتیجه بازی را به تساوی بکشاند.

این صد و پنجاهمین گل وین رونی برای منچستر یونایتد و در چارچوب لیگ برتر بود، پیش از او تنها تیری هانری موفق شده بود با لباس آرسنال به چنین مقامی دست پیدا کند.

اما گل پیروزی منچستریونایتد، گل به خودی جیمز چستر در دقیقه ۶۶ بود، چستر در این بازی گل اول و آخر را زد.

این پیروزی جای منچستر یونایتد را در جدول یک رده ارتقا داد.

منچستر سیتی – لیورپول

آخرین بازی امروز به میزبانی منچستر سیتی و مقابل لیور پول انجام شد.

لیور پول که در ابتدای این هفته صدر نشین جدول بود با پیروزی آرسنال مقابل وست هم به رده سوم رفت و تنها راه بازگشتش به صدر جدول پیروزی مقابل منچسترسیتی بود، کاری که به راحتی در ورزشگاه اتحاد انجام نمی‌گیرد.

فیلیپه کوچیو برزیلی در دقیقه ۲۴ بازی موفق شد که دروازه میزبان را باز و لیورپول را به بازگشت به صدر امیدوار کند.

اما این امیدواری پایدار نبود؛ ونسان کمپانی، کاپیتان منچسترسیتی در دقیقه ۳۱ گل اول این تیم را به ثبت رساند.

در نهایت، در دقیقه پایانی نیمه اول، آلوارو نگردو با زدن گل دوم منچستر سیتی پیروزی میزبان را قطعی کرد و این تیم را تا رده دوم جدول بالا برد.

نتیجه این بازی لیورپول را بعد از چلسی در جایگاه چهارم نشاند.

هفته نوزدهم لیگ برتر روز شنبه ۲۸ دسامبر با ۶ بازی کار خود را شروع خواهد کرد.