مربی کاردیف سیتی اخراج شد

Image caption مالکی مک‌کای، از ژوئن ۲۰۱۱ هدایت تیم کاردیف را به عهده گرفت

مالکی مک‌کای مربی تیم فوتبال کاردیف سیتی اخراج شد. این تصمیم در پی جلسه هیئت مدیره باشگاه گرفته شد.

تصمیم هیئت مدیره بر اخراج مک‌کی یک روز بعد از باخت ۳-۰ این تیم در خانه و مقابل ساوتهمتون گرفته شد. بعد از این بازی کاردیف تنها با یک امتیاز بیشتر از تیم هجدهم در نزدیکی منطقه خطر جدول لیگ قرار گرفت.

اخراج مربی اسکاتلندی کاردیف سیتی در حالی صورت می‌گیرد که هفته گذشته وینسنت تن، میلیاردر مالزیایی صاحب باشگاه به مک‌‎کای هشدار داده بود که اگر استعفا ندهد اخراج خواهد شد.

اختلاف مالک باشگاه و مربی که پیش‌تر رسانه‌ای شده بود به نقل و انتقالات پیش از شروع فصل بر می‌گردد.

آقای تن معتقد است که مربی بیش از بودجه مصوب برای خرید بازیکنان جدید خرج کرده است.

پیش از این تغییر و در ارتباط با نارضایتی مالک باشگاه از نقل و انتقالات، ایان مودی که مسئول جذب بازیکن و دوست قدیمی مک‌کای بود از پست خود کنار گذاشته شد.

جای او را علیشیر آپسالاموف جوان ۲۳ ساله قزاقستانی گرفت که در باشگاه کارآموزی می‌کرد و با پسر آقای تن دوست بود.

آقای تن هیچوقت رسما دلیل کنار گذاشتن مودی را اعلام نکرد؛ اما گفته می‌شود که "ولخرجی" در جریان نقل و انتقالات پیش از پیوستن به لیگ برتر دلیل اصلی کنار گذاشتن او بوده است.

تصمیم‌های آقای تن جنجال برانگیز بوده و اغلب باعث خشم هواداران شده است.

جدا از اخراج مک‌کای که محبوب تماشاگران بود، آقای تن رنگ پیراهن باشگاه را از آبی به قرمز تغییر داد در حالیکه لقب کاردیف سیتی "پرندگان آبی است". او همچنین نشان باشگاه را از "پرندگان آبی" به اژدها تغییر داد.

مالکی مک‌کای از ژوئن ۲۰۱۱ مسئولیت مربیگری تیم کاردیف را به عهده داشته است و فصل گذشته این تیم را به مکان اول دسته قهرمانی هدایت کرد و مجوز حضور در لیگ برتر را گرفت.

در فوتبال انگلستان دسته قهرمانی معادل دسته دوم در کشورهای دیگر است.