ادامه صدرنشینی آرسنال در روز شکست لیورپول در خانه چلسی

Image caption اتوئو دومین گل چلسی را وارد دروازه لیورپول کرد

در ادامه بازی‌های لیگ برتر انگلستان در آخرین روز‌های سال ۲۰۱۳، چلسی در ورزشگاه استمفورد بریج دو بر یک لیورپول را شکست داد، در دو بازی دیگر امروز، آرسنال یک بر صفر نیوکاسل را شکست داد و به صدر جدول صعود کرد و تاتنهام با سه گل استوک را مغلوب کرد.

چلسی دو - لیورپول یک

چلسی با پیروزی دو بر یک مقابل لیورپول اختلاف امتیازهایش با صدرنشین لیگ یعنی آرسنال را به دو امتیاز رساند.

لیورپول که در بازی قبل مقابل دیگر تیم مدعی قهرمانی یعنی منچستر سیتی یک بر صفر شکست خورده بود، خیلی زود و در دقیقه سه از میزبان خود پیش افتاد. مارتین اسکرتل در دقیقه ۳ مسابقه، با یک بغل پا تک گل لیورپول را وارد دروازه چلسی کرد.

آبی پوشان چلسی در دقیقه ۱۷ گل مساوی را وارد دروازه لیورپول کردند؛ حرکت انفرادی اسکار در عمق خط دفاعی لیورپول با دخالت ممدو ساکو مدافع این تیم همراه شد، توپ برگشتی در پشت محوطه جریمه به ادین آزار رسید و او هم با ضربه دقیق و زاویه دار دروازه لیورپول را باز کرد.

چلسی در ادامه با گل ساموئل اتوئو دو بر یک از میزبان خود پیش افتاد، اسکار که در گل اول چلسی نیز نقش عمده‌ای داشت این بار پاس زیبایی را در عرض محوطه جریمه به اتوئو داد و او هم گل دوم چلسی را به ثمر رساند.

لیورپول در این بازی فرصت‌های زیادی برای زدن گل تساوی داشت، در نیمه دوم ضربه سر ممدو ساکو به تیرک دروازه برخورد کرد و لوئیز سوارز هم در دو صحنه مشکوک به پنالتی در محوطه جریمه چلسی سرنگون شد ولی داور معتقد بود خطای پنالتی روی او صورت نگرفته است.

در آخرین بازی که این دو تیم باهم داشتند، لوئیز سوارز به خاطر گاز گرفتن بازوی برانیسلاو ایوانوویچ ۹ بازی محروم شده بود. ولی مهاجم اروگوئه‌ای لیورپول پس از اتمام دوران محرومیت‌اش با زدن ۱۹ گل‌، نقش عمده‌ای در موفقیت تیم‌اش تا اینجای فصل داشته است.

در این بازی، سوارز و خط حمله لیورپول نتوانستند حریف دفاع چلسی شوند، لیورپول که در روز کریسمس در صدر جدول قرار داشت با دو شکست به رده پنجم سقوط کرد.

در این بازی چلسی با در اختیار گرفتن میانه زمین و حضور بازیکنان خلاقی مثل آزار، اسکار در نیمه اول و همین طور دقایقی از نیمه دوم بارها روی دروازه تیم میهمان موقعیت‌های خطرناکی ایجاد کرد و در نیمه دوم با بازی منطقی و بستن راه‌های نفوذ لیورپول پیروزی دو بر یک را تا پایان بازی حفظ کرد.

نیوکاسل صفر - آرسنال یک

آرسنال در یک بازی پر برخورد با تک گل الیور ژیرود مقابل نیوکسل به پیروزی رسید و جای منچسترسیتی را در صدر جدول لیگ برتر گرفت.

در نیمه اول آرسنال موقعیت‌های زیادی را روی دروازه نیوکاسل ایجاد کرد ولی نتوانست از هیچ کدام از آنها به خوبی استفاده کند، در اواخر همین نیمه اما، نیوکاسل روی حرکت موسی سیسوکو می توانست یک بر صفر از میهمان خود پیش بیفتد، ماتیو دبوشی مدافع کناری نیوکاسل پس آنکه شزنی ضربه سنگین سیسوکو را دفع کرد با ضربه سر تیرک دروازه آرسنال را به لرزه در آورد.

آرسنال در نیمه دوم روی ارسال تئو ولکات از روی ضربه آزاد، الیور ژیرو با ضربه سر دروازه نیوکاسل را باز کرد. در اواخر نیمه دوم، نیوکاسل برای جبران گل خورده، فشار زیادی روی دروازه آرسنال وارد کرد ولی دفاع تیم میهمان توانست به خوبی مقاومت کند.

آرسنال برای اولین بار از فصل، ۰۸-۲۰۰۷ در اولین روز سال میلادی با یک امتیاز بیشتر از منچسترسیتی در صدر جدول خواهد بود. پس از سه بازی بدون برد، آرسنال با دو پیروزی خارج از خانه مقابل وستهم و نیوکاسل بار دیگر به صدر جدول بازگشت و در کورس قهرمانی قرار گرفت.

در این بازی آرسنال در نیمه اول موقعیت‌های خوبی را روی دروازه نیوکاسل بوجود آورد، ولی بازیکنان این تیم در زدن ضربات آخر بی دقت بودند. بازیکنان هر دو تیم در نیمه دوم مرتکب اشباهات زیادی شدند، ولی ارسال تئو ولکات و ضربه سر ژیرود تک گل آرسنال را به همراه داشت.

بازیکنان آرسن ونگر پس بازی‌های دشوار دوران کریسمس، در ادامه، بازی‌های تقریبا آسانی را در پیش دارند، این تیم در هفته‌های آینده باید با کاردیف، آستون ویلا، فولام، ساوتهمتون و همچنین تاتنهام در جام حذفی روبرو شود.