راهیابی استقلال به یک چهارم نهایی جام حذفی فوتبال ایران

Image caption حنیف عمران زاده روی ارسال‌های آندارنیک تیموریان دو گل استقلال را وارد دروازه ملوان کرد

در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی فوتبال ایران، تیم استقلال با پیروزی دو بر صفر مقابل ملوان در ورزشگاه آزادی به مرحله یک چهارم نهایی این مسابقات راه یافت.

در رقابت‌های جام حذفی ایران امروز سه بازی برگزار شد که در مهمترین ‌آنها استقلال تهران در ورزشگاه آزادی تهران میزبان ملوان بود و تراکتورسازی تبریز در خوزستان میهمان نفت مسجد سلیمان.

بازیکنان استقلال از همان ابتدای مسابقه با در اختیار داشتن توپ و میدان، موقعیت‌های مناسبی را روی دروازه ملوان ایجاد کردند.

استقلال در دقیقه ۱۲ بازی روی ارسال آندارنیک تیموریان از نقطه کرنر دروازه ملوان را باز کرد؛ همانند چند بازی گذشته تیموریان توپ بلندی را روی دروازه فرستاد و حنیف عمران زاده مدافع سر زن این تیم در دهانه دروازه توپ را تبدیل به گل اول این تیم کرد.

پس از گل استقلال، این تیم بار دیگر روی همکاری مهرداد اولادی و امیرحسین صادقی صاحب موقعیت شد ولی شوت پژمان نوری با فاصله کمی از بالای دروازه ملوان به به بیرون رفت.

در اواسط نیمه اول شوت از راه دور مازیار زارع با اختلاف کمی از روی دروازه مهدی رحمتی دروازه‌بان استقلال به بیرون رفت. استقلال در نیمه اول با کنترل بازی در میانه میدان اجازه نداد هافبک‌های ملوان موقعیت خطرناکی روی دروازه این تیم ایجاد کنند.

اخراج جلال رافخایی مهاجم ملوان در دقیقه ۳۶ بازی به خاطر اعتراض به داور، باعث شد این تیم بقیه زمان مسابقه را با یک بازیکن کمتر ادامه دهد.

در نیمه دوم، همانند نیمه اول مسابقه بازیکنان استقلال بازی را در کنترل خود داشتند. استقلال در نیمه دوم هم روی ضربات کرنر موقعیت‌های خوبی برای گلزنی داشت. در دقیقه ۵۱ بازی، ضربه سرعلیرضا نیکبخت واحدی روی کرنر آندرانیک تیموریان با اختلاف کمی از بالای دروازه ملوان به بیرون رفت.

در ادامه بازی ایمان صادقی دروازه‌بان ملوان با دو واکنش به موقع مانع از گلزنی مهرداد اولادی و سیاوش اکبرپور شد.

سرانجام استقلال در صحنه‌ای مشابه گل اول، به گل دوم رسید؛ سانتر آندارنیک تیموریان از روی نقطه کرنر با ضربه سر حنیف عمران زاده همراه شد تا استقلال دو بر صفر پیش بیفتد.

آبی پوشان در ادامه می توانستند سومین گل را هم بزنند ولی ضربه آرام مهرداد اولادی از داخل محوطه جریمه را دروازه‌بان ملوان به راحتی در اختیار گرفت.

استقلال در پایان دو بر صفر ملوان را شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی ایران راه یافت. این تیم در مرحله بعد با ذوب آهن اصفهان بازی خواهد کرد.

در دیگر بازی امروز تراکتورسازی دو بر صفر نفت مسجد سلیمان را در اهواز شکست داد و حریف راه آهن در مرحله یک چهارم نهایی شد.

مس کرمان هم با پیروزی دو بر یک مقابل نفت امیدیه، دیگر تیم لیگ برتری بود که به مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی صعود کرد.