ژوزه مورینیو، سوارز را به متقلب بودن متهم کرد

Image caption ژوزه مورینیو معتقد است سوراز قصد فریب داور را داشته است

ژوزه مورینیو پس از پیروزی دو بر یک مقابل لیورپول، گفته است لوئیز سوارز مهاجم لیورپول قصد فریب داور را داشته و به همین علت باید کارت زرد دریافت می‌کرده است.

در نیمه دوم بازی چلسی و لیورپول، سوارز در صحنه‌ای مشکوک به پنالتی در حالی که قصد داشت توپ را از سزار آزپیلیکوئتا بگیرد، با دخالت ساموئل اتوئو در محوطه جریمه چلسی به زمین افتاد.

مورینیو پس از بازی درباره این صحنه گفت:" این تکل نبود، سوارز در نبرد برای گرفتن توپ با آزپیلیکوئتا که توپ را در اختیار داشت و می خواست از محوطه جریمه خارج شود، ناموفق بود."

او در ادامه سوارز را به فریب کاری متهم کرده است:" پس از آنکه او توپ را از دست داد، با حرکتی شبیه به حرکات آکروباتیک داخل استخر قصد داشت از داور پنالتی بگیرد."

او تصمیم داور مبنی بر ادامه بازی را درست دانسته و گفته است:" اما داور بازی تنها ده متر با صحنه فاصله داشت و به درستی دستور به ادامه بازی داد، اما فکر می کنم تنها اشتباهی که او مرتکب شد این بود که به خاطر فریب، به سوارز کارت زرد نشان نداد."

این صحنه در زمانی اتفاق افتاد که لیورپول دو بر یک از چلسی عقب بود و لیورپول سعی داشت گل تساوی را وارد دروازه تیم میزبان یعنی چلسی کند.

مورینیو در ادامه درباره سوارز گفته است:"من همیشه از دیدن بازی‌های سوارز لذت می‌برم چرا که کیفیت بازی او، تعهدش به تیم و عطش همیشگی‌اش برای پیروزی را دوست دارم. او بدون شک بازیکن بی نظیری است."

مورینیو اما در ادامه حرکت او در بازی چلسی و لیورپول را ضد فوتبال دانسته است:" اینجا کشوری خاص است. من انگلیسی نیستم اما احساس می کنم باید از برخی از ارزش‌هایی که در این فوتبال وجود دارد دفاع کنم. یکی از چیزهایی مثبت این است که ما افراد و بازیکنانی را که صحنه سازی و قصد فریب داور را دارند را دوست نداریم."

سرمربی چلسی در ادامه گفته است:" در صحنه‌ای که اتوئو و آزپیلیکوئتا همراه با سوارز در محوطه جریمه بودند و سوارز خود را به زمین انداخت، داور باید پس از توقف بازی به سوارز کارت زرد نشان می داد چرا که این موضوع به فوتبال ضربه می زند."