چهارمین باخت خانگی منچستریونایتد و روز خوب مدعیان قهرمانی

منچستریونایتد بر خلاف تیم‌های بالای جدول لیگ برتر انگلستان، اولین روز سال جدید را با شکست آغاز کرد ولی برخلاف منچستریونایتد، منچسترسیتی در اولین روز سال ۲۰۱۴ سوانزی را برد، آرسنال کاردیف را مغلوب کرد و چلسی، ساوتهمتون را شکست داد و همچنین لیورپول دو بر صفر مقابل هال به برتری رسید.

منچستریونایتد ۱ - تاتنهام ۲

تاتنهام برای دومین بار پیاپی منچستریونایتد را در ورزشگاه اولدترافورد شکست داد و با توجه به این پیروزی جای منچستریونایتد را در رده ششم گرفت.

تاتنهام با گل‌های امانوئل آدابایور و کریستیان اریکسون در مقابل تک گل دنی ولبک دو بر یک منچستریونایتد را در خانه‌اش شکست داد.

منچستریونایتد بازی را بهتر آغاز کرد ودر همان ابتدای بازی می توانست دروازه تیم میهمان یعنی تاتنهام را باز کند ولی هگو لوریس دروازه‌بان تاتنهام با واکنشی به موقع مانع از گلزنی کریس اسمایلنگ شد.

سفید پوشان تاتنهام پس از فشار اولیه منچستریونایتد، موقعیت‌های گلزنی مناسبی را روی دروازه این تیم طراحی کردند، در اواسط نیمه اول لنون روی پاس زیبای سولدادو، می توانست گل اول تاتنهام را به ثمر برساند ولی واکنش به موقع دروازه‌بان منچستریونایتد مانع از باز شدن دروازه شد.

امانوئل آدابایور که پس از آمدن تیم شروود سرمربی جدید تاتنهام به ترکیب اصلی سفید پوشان بازگشته، روی ارسال کریستیان اریکسون با ضربه سر دروازه منچستریونایتد را در دقیقه ۳۴ باز کرد.

تاتنهام در نیمه دوم روی ضد حمله، نتیجه را دو بر صفر کرد؛ اریکسون این بار روی ارسال آلن لنون دروازه منچستریوناتید را باز کرد.

یک دقیقه پس از گل تاتنهام، منچستریونایتد روی حرکت در عمق دنی ولبک نتیجه را دو بر یک کرد ولی این تیم باوجود حملات متعدد در ادامه نتوانست گل مساوی را به ثمر برساند.

تیم شروود سرمربی جدید تاتنهام آمار قابل توجه‌ای از زمان آمدنش به تاتنهام داشته است، او در سه بازی گذشته خود در لیگ موفق شده سه برد به دست بیاورد.

دیوید مویز با این شکست کار سختی را در ادامه لیگ در پیش دارد، قهرمان فصل گذشته هم اکنون با صدرنشین یازده امتیاز اختلاف امتیاز دارد.

سوانزی ۲ - منچسترسیتی ۳

منچسترسیتی در اولین بازی لیگ برتر انگلستان در ۲۰۱۴ ، با پیروزی سه بر دو مقابل سوانزی فاصله خود را با صدر جدول کمتر کرد.

فرناندینیو در دقیقه ۱۴ بازی با ضربه سرضرب از پشت محوطه جریمه، منچسترسیتی را یک بر صفر پیش انداخت ولی پیش از پایان نیمه اول ضربه سر ولیفرد بونی مهاجم سوانزی، نتیجه بازی را ۱-۱ مساوی کرد.

بازیکنان سرعتی منچسترسیتی با سرعت بالا در ضد حمله‌ها بارها برای سوانزی دردسر ایجاد کردند، دو گل یحیی توره و الکساندر کولروف هر دو تیم روی حرکت سریع منچسترسیتی در زمان حمله این تیم را سه بر یک از سوانزی پیش انداخت.

گل از راه دور ویلفرد بونی فاصله را به یک گل رساند ولی مدافعان تیم میهمان یعنی منچسترسیتی توانستند به خوبی نتیجه را حفظ کنند.

بازی خوبی ویلفرد بونی در این بازی، بارها مدافعان منچسترسیتی را به دردسر انداخت، این بازیکن در دقایق اضافه بازی می توانست گل تساوی را وارد دروازه جو هارت کند ولی این موقعیت هدر رفت تا در نهایت منچسترسیتی به چهارمین پیروزی بیرون از خانه دست یابد.

منچسترسیتی به لطف ضد حمله‌های سریع و قدرت گلزنی بازیکنانش، توانست در همان اوسط نیمه دوم، سه بر یک از سوانزی پیش بیفتد.

سوانزی در این بازی هم در نیمه اول و هم در نیمه دوم، با ایجاد فضاهای مناسب در پشت مدافعان منچسترسیتی، موقعیت‌های خوبی برای گلزنی داشت.

منچستر سیتی با پیروزی در این مسابقه ۴۴ امتیازی شد و با توجه به پیروزی آرسنال مقابل دیگر تیم ولزی یعنی کاردیف در رده دوم جدول لیگ برتر قرار گرفت.

آرسنال ۲ – کاردیف صفر

آرسنال با دو گل نیکلاس بنتر و تئو ولکات که در سه دقیقه انتهای بازی به ثمر رسید، کاردیف را در ورزشگاه امارات شکست داد و صدرنشین لیگ باقی ماند.

در این بازی آرسنال سه بازیکن اصلی خود یعنی اولیور ژیرو، آرون رمزی و مسعود اوزیل را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت و از لوکاس پودولسکی به‌عنوان تک مهاجم در خط حمله استفاده کرد.

نیکلاس بنتنر در دقیقه ۸۸ بازی، پس از آنکه دیوید مارشال دروازه‌بان کاردیف، ضربه سر باکاری سانیا را به طور ناقص دفع کرد، با ضربه‌ای تمام کننده توپ را وارد دروازه کاردیف کرد ولی پس از به ثمر رساندن گل مچ پای‌اش پیچ خورد و مجبور شد لنگ لنگان زمین را ترک کند.

دو دقیقه پس از گل اول، تئو ولکات روی پاس زیبای جک ویلشایر وارد محوطه جریمه شد و با ضربه‌ای فنی دروازه کاردیف را برای بار دوم باز کرد.

مالک کاردیف که دو هفته پیش سرمربی این تیم یعنی مالکی مک‌کای را اخراج کرده بود، امروز همراه با اوله‌گانه سولشایر بازیکن سابق منچستریونایتد، در جایگاه ویژه ورزشگاه امارات بازی را تماشا می‌کرد. گفته می‌شود به زودی بازیکن سابق منچستریونایتد به‌عنوان سرمربی جدید کاردیف معرفی خواهد شد.

در این بازی کاردیف تا دقایق پایانی بازی، با دفاع هماهنگ و منظم اجازه ایجاد موقعیت‌های خطرناک را به بازیکنان آرسنال نداد ولی تیم میزبان در نهایت با دو گل دیر هنگام سه امتیاز این بازی را به دست آورد.

آرسنال با این پیروزی ۴۵ امتیازی شد و با یک امتیاز بیشتر نسبت به منچسترسیتی در صدر جدول لیگ برتر قرار گرفت.