محمد پولادگر در سمت ریاست فدراسیون تکواندوی ایران باقی ماند

Image caption هادی ساعی مدیر فنی تیم‌های ملی تکواندو ایران تهدید کرده که در مورد مشکلاتی که برایش پیش آمده به مجامع بین المللی شکایت خواهد کرد

مجمع انتخاباتی فدراسیون تکواندوی ایران که قرار بود ۱۰ روز پیش تشکیل شود، امروز با ریاست نصرالله سجادی، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش ایران برگزار شد.

پیش از این ده کاندیدا برای نشستن بر روی صندلی ریاست این فدراسیون ثبت نام کرده بودند: محمد مهدی اسعدی، جمشید سهرابی، آرش فرهادیان، علی محمد بسحاق، نادر خدامرادی، فرامرز دلدار خیرآبادی، مهدی صادقی، احسان صرامی، محمد پولادگر و هادی ساعی.

از مجموع ده نامزد در نهایت ۴ نفر به‌عنوان کاندیداهای نهایی ریاست فدراسیون تکواندو در رای‌گیری مجمع حضور داشتند که در نهایت محمد پولادگر با کسب ۳۴ رای از ۳۸ رای رئیس فدراسیون تکواندو باقی ماند.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، از میان این ده نامزد، برخی از کاندیداها پیش از آغاز رای گیری مجمع فدراسیون تکواندو از شرکت در انتخابات انصراف دادند و عده‌ای هم به دلایل گوناگون در مجمع حضور پیدا نکردند تا در نهایت تعداد نامزدهای ریاست فدراسیون به ۴ نفر تقلیل پیدا کند.

اما هادی ساعی، مدیرفنی تیم‌های ملی تکواندوی ایران که خود را نامزد ریاست فدراسیون کرده بود، پس از اعلام ممنوعیت حضور نمایندگان مجلس، اعضای شورای شهر و بازنشستگان سابق دولت از سوی سازمان بازرسی کل کشور، اجازه کاندیدا شدن پیدا نکرد.

نصرالله سجادی در مجمع فدراسیون تکواندو، درباره وضعیت هادی ساعی برای شرکت در انتخابات مجمع گفت: "اگر هادی ساعی قصد دارد در انتخابات ریاست فدراسیون تکواندو شرکت کند، می‌تواند هم اکنون استعفای کتبی خود را از شورای اسلامی شهر بنویسد و با ارائه آن در انتخابات فدراسیون شرکت کند. این راهکاری است که قانون ارائه می‌دهد."

هادی ساعی؛ شکایت خواهم کرد

هادی ساعی در واکنش به پیشنهاد معاون وزیر ورزش درباره استعفای از شورای شهر و شرکت در انتخابات، آن را "غیر قانونی" دانسته بود.

او که اصلی ترین رقیب محمد پولادگر برای کسب ریاست فدراسیون تکواندو بود در گفتگویی درباره مشکلاتی که او برای کاندیدا شدن در مجمع با آن مواجه بوده، گفت: "با این که برای حضور در مجمع چندین بار از من دعوت شده بود، نتوانستم در این مجمع به عنوان کاندیدا شرکت کنم. می‌توانم بدون مشکلی در مجمع حضور داشته باشم اما امروز اعلام کردند که نمی‌توانم بدون مجوز در انتخابات به عنوان کاندیدا شرکت کنم و گفتند که مدارکم ناقص است."

قهرمان المپیک پکن درباره نامه‌ سازمان بازرسی کل کشور مبنی بر ممنوعیت حضور اعضای شورای شهر در انتخابات مجامع ورزشی گفته است: "از طریق سازمان بازرسی کل کشور، دیوان عدالت اداری و مجلس شورای اسلامی مسائل مربوط به خودم را پیگیری کردم. اما در یک هفته‌ای که برای پیگیری این ماجرا به من زمان داده بودند، تنها سه روز کاری وجود داشت و از آن طرف هم وقتی مجمع را در یک روز بین تعطیلات برگزار می‌کنند مشخص است که هدفشان چیست."

عضو شورای شهر تهران تاکید کرده که "اتفاقاتی" که منجر به عدم حضور او در مجمع به عنوان کاندیدای ریاست فدراسیون شده را پیگیری خواهد کرد: "این اتفاقات رخ داده در مورد خودم را از طریق IOC و فدراسیون جهانی پیگیری می‌کنم و به آنها شکایت می‌کنم. مسئولان بدانند که قطعا این اتفاقی که برایم رخ داده است، برای فدراسیون تکواندو گران تمام می‌شود."

محمد پولادگر پس از انتخاب به‌عنوان رئیس فدراسیون تکواندو در واکنش به تهدید هادی ساعی مبنی بر شکایت به فدراسیون بین المللی تکواندو و IOC گفت: "همه چیز قانونی بوده و فکر نمی کنم ساعی این کار را انجام دهد و دشمنان ما را شاد کند. او مثل پسرم است و مطمئن باشید باز هم در کنار هم خواهیم بود و هیچ مساله ای ما را از هم جدا نمی کند."