لیگ برتر ایران؛ پرسپولیس متوقف شد اما صدرنشین ماند

Image caption گل دقیقه ۸۶ نفت که آفساید اعلام شد

هفته بیست و یکم لیگ فوتبال ایران امروز با سه بازی شروع شد. در بازی‌های امروز، پرسپولیس میزبان نفت بود، فولاد به مصاف استقلال خوزستان رفت و ذوب آهن در خانه مقابل ملوان بازی کرد.

پرسپولیس - نفت

بازی این دو تیم که در ورزشگاه آزادی تهران انجام شد بعد از ۹۰ دقیقه تلاش دو تیم با نتیجه مساوی به پایان رسید.

در دقایق ابتدایی بازی دو تیم جنگندگی خود را به رخ هم کشیدند و دروازه حریف را با خطر رو برو کردند.

در دقیقه ۱۵ بازی تیم نفت صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که بی حاصل ماند.

در ادامه بازی شاگران گل‌محمدی تسلط بیشتری بر بازی داشتند و در یک ضد حمله در دقیقه ۳۲ بازی تا باز کردن دروازه پرسپولیس پیش رفتند.

در برگشت توپ سرخ پوشان پایتخت با حمله به زمین نفت تا نزدیکی ثبت امتیاز رفتند اما واکنش به موقع بیرانوند مانع از به ثمر رسیدن گل شد.

نیمه دوم این بازی در حالی آغاز شد که بازیکنان میزبان بازی هجومی را برای این نیمه در نظر گرفته بودند اما حمله هم بی نتیجه ماند تا پرسپولیس در پایان بازی با ۴۰ امتیاز از ۲۱ بازی همچنان در صدر جدول باقی ماند.

صدرنشینی پرسپولیس در حالیست که استقلال بازی بیست و یکم خود را انجام نداده است و در صورت پیروزی مقابل راه‌آهن صدر نشین خواهد شد.

استقلال خوزستان - فولاد

در داربی خوزستان، فولاد، با دو گل مقابل استقلال خوزستان به پیروزی رسید.

این بازی در ورزشگاه غدیر اهواز انجام شد. در دقایق ابتدایی بازی، میداودی با ضربه‌ای در چارچوب، دروازه فولاد را با خطر رو برو کرد، اما با واکنش دروازه‌بان فولاد تلاش آبی پوشان اهوازی بی‌ثمر ماند.

در ۳۰ دقیقه ابتدایی بازی دو تیم در استفاده از فرصت‌های ایجاد شده ناموفق بودند تا اینکه در دقیقه ۳۳ بختیار از میانه میدان توپ را برای شریفات فرستاد و او هم توپ را از بالای سر کاروالیو وارد دروازه استقلال کرد.

نیمه اول این بازی با نتیجه ۱-۰ به پایان رسید.

اما نیمه دوم بازی را آبی پوشان با جنگندگی بیشتر آغاز کردند و در دقیقه ۴۶ بازی کلاه کج از بیرون محوطه ضربه‌ای را راهی دروازه کرد که از بالای دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۸۶ بازی بازیکنان فولاد در زمین خود صاحب ضربه ایستگاهی شدند، حاصل این ضربه پاسی بود که بختیار رحمانی به شریفات داد و او هم توپ را درون دروازه جای داد. اما این گل به دلیل قرار داشتن شریفات در آفساید مورد قبول داور قرار نگرفت.

اما در نهایت در دقیقه ۹۰ این بازی فولادی‌ها در یک ضد حمله با پاس مهرداد جماعتی و ضربه تمام کننده شریفات فولاد را با دو گل برنده این بازی کرد.

نتیجه این بازی فولاد را ۳۹ امتیازی کرد و در رده دوم جدول قرار داد.استقلال خوزستان بعد از این بازی با ۲۳ امتیاز در جای نهم قرار گرفت.

ذوب آهن - ملوان

این بازی که در ورزشگاه فولادشهر انجام شد با نتیجه ۱-۱ به پایان رسید.

ذوب آهن در این بازی خیلی زود به گل رسید، در دقیقه ۶ بازی ذوب آهن در زمین خود صاحب یک ضربه ایستگاهی شد، که با یک ارسال بلند راهی زمین ملوان شد، رجب زاده از بیرون محوطه توپ را به تیرک افقی دروازه ملوان زد و در برگشت بیاتی‌نیا توپ را با سر وارد دروازه کرد.

اما به رغم استفاده از فرصت زودهنگام دقیقه ششم، ذوب آهنی‌ها در نیمه اول موفق نشدند از فرصت‌های بعدی برای گلزنی استفاده کنند.

دقایق ابتدایی نیمه دوم این بازی هم با فرصت‌های ذوب آهن شروع شد. اما در نهایت این ملوان بود که توانست با استفاده از فرصت به دست آمده در دقیقه ۵۷ رافخائی به کمک شاهین ثاقبی موفق شد دروازه ذوب آهن را باز کند.

بعد از این بازی ذوب آهن با ۱۷ امتیاز در رده ۱۴ جدول نشست و ملوان با ۲۸ امتیاز هفتم شد.

هفته بیست و یکم لیگ برتر ایران فردا با ۵ بازی پیگیری خواهد شد.