جام حذفی انگلستان؛ حذف منچستریونایتد و صعود چلسی

Image caption بونی در دقیقه ۹۰ گل پیروزی سوانزی را وارد دروازه منچستریونایتد کرد

در مهمترین بازی‌های دور سوم جام حذفی انگلستان، منچستریونایتد در ورزشگاه اولدترافورد دو بر یک مقابل سوانزی شکست خورد و از دور این رقابت‌ها حذف شد در دیگر مسابقه دیگر چلسی دو بر صفر دربی را مغلوب کرد.

سوانزی با گل دقایق پایانی ویلفرد بونی، برای اولین بار منچستریونایتد ده نفره را در اولدترافورد شکست داد و باعث حذف شیاطین سرخ از جام حذفی انگلستان شد.

منچستریونایتد که در آخرین بازی خود در لیگ برتر انگلستان دو بر یک به تاتنهام باخته بود، در دقیقه ۱۲ بازی روی گل وین روتلیج یک بر صفر از سوانزی عقب افتاد.

چهار دقیقه پس از گل سوانزی، هرناندز روی پاس کاگاوا نتیجه را ۱-۱ مساوی کرد ولی در دقیقه ۹۰ ویلفرد بونی مهاجم هلندی سوانزی با ضربه‌ سر، گل دوم این تیم را وارد دروازه منچستر کرد.

در اواسط نیمه دوم، با توجه به شیوه بازی هر دو تیم به نظر می‌آمد منچستریونایتد و سوانزی بار دیگر روبروی هم قرار خواهند گرفت ولی تکل خطرناک دوپای فابیو روی پای بازیکن سوانزی، باعث شد داور با کارت قرمز مستقیم او را از زمین اخراج کند.

منچستریونایتد پس از اخراج فابیو مجبور شد، پانزده دقیقه پایانی مسابقه را ده نفره بازی کند.

منچستریونایتد تا اینجای فصل در پنج بازی خانگی خود در کل رقابت‌ها مغلوب شده، شیاطین سرخ در آخرین بازی خود در لیگ برتر دو بر یک مقابل تاتنهام شکست خورده‌اند.

دیوید مویز که در این بازی دو بازیکن کلیدی خود یعنی، وین رونی و رابین فان پرسی را به خاطر مصدومیت در اختیار نداشت، بازیکنان ذخیره خود را در این بازی به زمین فرستاده بود.

در دیگر بازی امروز، چلسی در زمین دربی، با دو گل میکل و اسکار دو بر صفر این تیم را شکست داد و به مرحله بعدی جام حذفی انگلستان صعود کرد.

لیورپول هم با دو گل که هر دو نیمه دوم بازی به ثمر رسید، اولدهام تیم دسته اول انگلستان را در خانه شکست داد و به مرحله بعدی صعود کرد.

دیروز هم در مهمترین بازی‌ها، آرسنال دو بر صفر تاتنهام را در ورزشگاه امارات شکست داد، سانتی کازورلا و توماس روسیچکی زننده دو گل آرسنال در این بازی بودند.

منچسترسیتی که در حال حاضر با اختلاف یک امتیاز در رده دوم لیگ برتر قرار دارد، در مقابل بلکبرن به تساوی 1-1 رسید، دو تیم باید ده روز دیگر در ورزشگاه اتحاد بار دیگر مقابل هم قرار گیرند.