رابرت لواندوفسکی با قراردادی پنج ساله به بایرن مونیخ پیوست

Image caption رابرت لواندوفسکی دومین بازیکن کلیدی بوروسیا دورتموند است که به بایرن مونیخ می‌پیوندد

رابرت لواندوفسکی مهاجم بوروسیا دورتموند با امضای پیش قراردادی، از ابتدای فصل آینده برای بایرن مونیخ بازی خواهد کرد.

باشگاه بایرن مونیخ با تائید این خبر از طریق توئیتر خود، مدت قرار داد لواندوفسکی را پنج ساله اعلام کرده است.

بایرن مونیخ پولی برای پیوستن لواندوفسکی به بایرن مونیخ پرداخت نخواهد کرد چرا که زمان قرارداد فعلی او با باشگاه بوروسیا دورتموند در تابستان سال آینده به پایان می‌رسد و این مهاجم لهستانی می تواند به صورت آزاد به باشگاه بایرن مونیخ برود.

لواندوفسکی ۲۵ ساله، از ابتدای فصل برای باشگاه دورتموند و تیم ملی کشورش ۱۶ گل به‌ثمر رسانده است.

کارل هاینس رومینگه رئیس بایرن مونیخ در گفتگو با سایت این باشگاه با ابراز خوشحالی از انتقال لواندوفسکی گفته است:" ما خیلی خوشحالیم که این انتقال انجام شد. رابرت لواندوفسکی یکی از بهترین مهاجمان دنیای فوتبال است. آمدن او به بایرن باعث تقویت هر چه بیشتر تیم خواهد شد."

رومینگه در گفتگویی با تلویزیون باشگاه بایرن، اعلام کرده که باوجود پیوستن لواندوفسکی، ماریو ماندزوکیچ دیگر مهاجم بایرن مونیخ در این تیم خواهد ماند.

در کمتر از یکسال، لواندوفسکی دومین بازیکن کلیدی دورتموند است که به بایرن مونیخ می‌پیوندد. پیش از او ماریو گوتزه در ازای ۳۷ میلیون یورو در تابستان به بایرن مونیخ رفته بود.

خبر‌های مختلفی درباره رفتن رابرت لواندوفسکی به بایرن مونیخ در تابستان مطرح شده بود ولی او در ماه سپتامبر با رد امضای قرارداد با بایرن مونیخ اعلام کرد که او پس از پایان زمان قرارداداش به آلیانس آرنا خواهد رفت.

لواندوفسکی همراه با بوروسیا دورتموند در فصل ۲۰۱۱-۲۰۱۰ قهرمان بوندس لیگا و جام حذفی آلمان شد.

مهاجم تیم ملی لهستان، در فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا، نقش مهمی در راه یافتن بوروسیا دورتموند به دیدار فینال مقابل بایرن مونیخ داشت. او در مرحله نیمه نهایی این رقابت‌ها با زدن چهار گل به رئال مادرید رکورد جدیدی دز این رقابت‌ها از خود به جا گذاشت.

در حال حاضر بازیکنان یورگن کلوپ با ۱۲ امتیاز اختلاف در رده دوم بوندس لیگا قرار دارند.