سری آ؛ یونتووس بازی بزرگ مقابل رم را برد

Image caption آرتورو ویدال در این فصل هشت گل زده است

شب گذسته در یکی از مهم‌ترین بازی‌های لیگ فوتبال ایتالیا سری آ، یوونتوس، صدرنشین لیگ موفق شد آ اس رم را با نتیجه سه بر صفر مغلوب کند.

راه‌راه پوشان شهر تورین، با این پیروزی مهم، موفق شدند که هم دهمین برد متوالی خود در سری آ را کسب کنند و هم فاصله خود با نزدیک‌ترین رقیب خود یعنی رم را به ۸ امتیاز برسانند.

آ اس رم که در فصل جاری فراتر از پیش‌بینی‌ها، سری آ را آغاز کرده، بازی را بهتر شروع کرد، اما موفق نشد که موقعیتی جدی روی دروازه "بانوی پیر" ایجاد کند.

در دقیقه ۱۷، بازیکنان آنتونیو کونته روی اولین موقعیت خطرناکی که روی دروازه رم ایجاد کردند دروازه مورگان ده‌سنکتیس، دروازه‌بان رم را باز کردند؛ کارلوس توز، مهاجم آرژانتینی یوونتوس با یک پاس در عمق دقیق آرتورو ویدال را در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان رم قرار داد و او هم با ضربه‌ای تمام کننده، نتیجه را یک بر صفر کرد.

پس از دریافت گل تیم مهمان دوباره مالکیت توپ را از آن خود کرد، اما باز هم موفق به شکستن دفاع یوونتوس نشد، تا نیمه اول با نتیجه یک بر صفر به سود یونتووس به پایان رسد.

در شروع نیمه دوم، یونتوس صاحب یک ضریه ایستگاهی غیرمستیم شد. آندره‌ پیرلو، هافبک بازیساز و با تجربه تیم میزبان که پس از یک ماه مصدومیت به ترکیب تیمش بازگشته بود توپ خوبی را از گوشه محوطه جریمه روی دروازه فرستاد که لئوناردو بونوچی، مدافع یوونتوس با یک بغل پا گل دوم را وارد دروازه رم کرد.

اگر هواداران آ اس رم امیدی به جبران نتیجه و بازگشت به بازی داشتند، اخراج دو بازیکن در عرض یک و نیم دقیقه همه چیز را تغییر داد. ابتدا دنیله ده‌روسی، پردرآمدترین بازیکن سری آ، پس از یک تکل خطرناک روی پای کیه‌لینی، مدافع یوونتوس کارت قرمز گرفت.

لحظاتی بعد، لئوناردو کاستان، مدافع آ اس رم، با دست مانع از ورود توپ به دروازه شد و همین کافی بود تا داور او را با کارت قرمز مستقیم از زمین اخراج کند. رم از دقیقه ۷۶ مجبور شد نه نفره به بازی ادامه دهد. میرکو ووچینیچ، بازیکن سابق روم، با گل کردن پنالتی برای سومین بار به لرزه درآورد تا نتیجه سه بر صفر به سود یونتووس شود.

این اولین شکست مردان رودی گارسیا، مربی فرانسوی تیم پایتخت است. رم پس از این بازی با ۴۱ امتیاز از ۱۸ بازی در رده دوم جدول قرار دارد و یوونتوس، با ۴۹ امتیاز صدر نشین سری آ است.