کریستیانو رونالدو چهارصدمین گل خود را به اوزه‌بیو تقدیم کرد

Image caption کریستیانو رونالدو دو گلی که در بازی مقابل سلتاویگو به ثمر رساند را تقدیم به اوزه‌بیو کرد

کریستیانو رونالدو، مهاجم پرتغالی تیم رئال مادرید دو گلی که دیشب در بازی با سلتاویگو وارد دروازه این تیم کرد را به روح اوزه‌بیو اسطوره فوتبال پرتغال تقدیم کرد. او با به ثمر رساندن این دو گل، تعداد گل‌های دوران حرفه‌ای فوتبال خود را به ۴۰۰ رساند.

دیشب تیم میهمان یعنی سلتاویگو در نیمه اول بازی موقعیت‌های مناسبی برای باز کردن دروازه رئال داشت ولی در دقیقه ۶۷ بازی کریم بنزما مهاجم رئال بود که دروازه سلتاویگو را باز کرد.

رونالدو که تا دقایق پایانی مسابقه حضور کم رنگی در بازی داشت با دو گل در دقایق ۸۲ و ۹۰ پیروزی رئال را تثبیت کرد. دوگل مهاجم پرتغالی رئال مقابل سلتاویگو باعث شد که او به چهارمین گلزن برتر تاریخ رئال مادرید در لالیگا تبدیل شود.

رئال مادرید با این پیروزی مقابل سلتاویگو اختلاف امتیاز خود با تیم صدر جدول یعنی بارسلونا را به پنج امتیاز رساند.

مهاجم ۲۸ ساله رئال مادرید که یکی از شانس‌های دریافت توپ طلای سال فیفا است، در ۶۵۳ بازی ۴۰۰ گل برای تیم‌های اسپورتینگ لیسبون، منچستریونایتد و رئال مادرید به ثمر سانده است.

پیش از آغاز بازی دو تیم، به احترام درگذشت اوزه‌بیو یک دقیقه سکوت در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو اعلام شد.

اوزه‌بیو یکی از مهاجمان پر آوازه دنیای فوتبال روز یکشنبه بر اثر حمله قلبی درگذشت.

در این بازی رونالدو پس از به ثمر ساندن گل دوم دست‌اش را به آسمان بلند کرد و به این ترتیب به فوتبالیستی که او را بسیار دوست می‌داشت ادای احترام کرد.

رونالدو پس از پایان بازی گفت: "من این دو گل را به اوزه‌بیو تقدیم می‌کنم... او همیشه در قلب من است. ما یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ فوتبال را از دست دادیم."