دیوید مویز: بازیکنان منچستریونایتد به عملکرد داوران 'می‌خندند'

Image caption دیوید مویز از عملرد داوران به شدت انتقاد کرده است

دیوید مویز سربی، منچستریونایتد پس از سومین شکست در سه بازی گذشته که مقابل ساندرلند اتفاق افتاد، گفته است که بازیکنان او به خاطر برخی از تصمیمات "افتضاح" داور "خنده‌شان گرفته" بوده است.

دیشب (سه‌شنبه ۷ ژانویه) در بازی رفت نیمه نهایی جام اتحادیه انگلستان، ساندرلند با گل فابیو بورینی از روی نقطه پنالتی دو بر یک منچستریونایتد را شکست داد.

بازیکنان و سرمربی منچستریونایتد معتقد بودند در صحنه منجر به پنالتی آدام جانسون بازیکن ساندرلند بیرون از محوطه سرنگون شده است. مربی ۵۰ ساله منچستریونایتد پس از پایان بازی گفته که تیم او "باید به غیر از تیم حریف باید مقابل داوران هم بازی کند."

دیوید مویز گفته است: "ما واقعا می خواستیم به آنها بخندیم، این واقعا مسخره است، ما باید به غیر از تیم حریف مقابل آنها هم بازی کنیم."

آندره مارینر داور این بازی در دقیقه ۶۴ بازی پس از مشورت با یکی از کمک داوران درگیری تام کلورلی و آدام جانسون را پنالتی تشخیص داد.

در این بازی ابتدا ساندرلند با گل به خودی ریان گیگز یک بر صفر از میزبان خود پیش افتاد ولی نمانیا ودیچ در ابتدای نیمه دوم نتیجه را ۱-۱ کرد.

گل دوم ساندرلند از روی نقطه پنالتی باعث شد این تیم بازی رفت را با پیروزی به پایان برد.

در ابتدای ماه جاری میلادی دیوید مویز، پس از بازی مقابل تاتنهام که با شکست شیاطین سرخ همراه بود، پنالتی نگرفتن داور در صحنه برخورد اشلی یانگ و هوگو لوریس دروازه‌بان تاتنهام را "ننگ آور" توصیف کرده بود.

دیوید مویز پس از بازی با انتقاد از عملکرد داور گفته است: "چطور کمک داور این صحنه را پنالتی اعلام کرد؟ داور که مستقیما صحنه برخورد را زیر نظر داشت آن را پنالتی تشخیص نداد ولی کمک داور که پاتریس اورا جلوی او قرار گرفته بود برخورد کلورلی و جانسون را پنالتی گرفت."

سرمربی منچستریونایتد در ادامه گفت: "یکی از بازیکنان ما در بازی قبل به خاطر صحنه مشابه که داور برای ساندرلند پنالتی گرفت، کارت زرد دریافت کرد. در صحنه مربوط به گل اول، من نمی فهمم که چطور داور آن برخورد را ضربه آزاد تشخیص داد، البته این موضوع دفاع بد ما را در هنگام زدن ضربه آزاد توجیح نمی کند."

برای اولین بار از سال ۲۰۰۱ ، منچستریونایتد سه بازی پشت سرهم را واگذار می‌کند. این تیم مقابل تاتنهام با نتیجه دو بر یک شکست خورد و پس از باخت دو بر یک مقابل سوانزی از رقابت‌های جام حذفی انگلستان حذف شد، شیاطین سرخ در آخرین بازی خود مقابل ساندرلند دو بر یک مغلوب شدند.

دیوید مویز که درتابستان جانشین الکس فرگوسن شد، در حال حاضر با ۱۱ امتیاز اختلاف نسب به صدرنشین لیگ برتر یعنی آرسنال در رده هفتم قرار دارد.

در این بازی آلکس فرگوسن همراه با بابی چارتون در ورزشگاه حضور داشتند، مویز درباره اینکه آیا حضور فرگوسن فشار را بر روی او بیشتر می‌کند گفته است: "به هیچ وجه، الکس همواره پشتیبان من بوده و حضورش در ورزشگاه برای کمک است."

فدراسیون فوتبال انگلستان پس از اظهارنظر دیوید مویز درباره داوری اعلام کرده که صحبت‌های سرمربی منچستریونایتد درمورد داوری را بررسی خواهد کرد.