'شوماخر در زمان حادثه خارج از پیست اسکی بود'

Image caption به گفته گروه تحقیق این حادثه، مایکل شوماخر آگاهانه از منطقه آبی پیست خارج و وارد منطقه قرمز شده که تابلو آن کاملا مشخص و در معرض دید است

ماموران تحقیق پرونده حادثه مایکل شوماخر، قهرمان سابق فرمول یک، گفته‌اند که او در زمان بروز حادثه و هنگام برخورد با صخره‌ای که منجر به جراحت شدید او شد، هشت متر خارج از پیست اسکی بوده است.

پلیس فرانسه در عین حال در گزارشی اعلام کرده تصاویر دوربینی که روی کلاه ایمنی مایکل شوماخر نصب بوده نشان می‌دهد او در زمان بروز این حادثه و برخورد به صخره" سرعت مناسب یک اسکی بار حرفه‌ای" را داشته است.

در آخرین روزهای سال ۲۰۱۳، مایکل شوماخر در حادثه‌ای که در پیست اسکی برایش رخ داد از ناحیه سر دچار آسیب دیدگی شدید شد.

پاتریک کنسی دادستان منطقه آبرت‌ویل فرانسه امروز (چهارشنبه ۸ ژانویه) در یک کنفراس خبری نتیجه تحقیقات گروه بررسی این حادثه را که بر اساس تحلیل و آنالیز تصاویر دوربین نصب شده روی کلاه مایکل شوماخر و صحبت با شاهدان و همچنین پزشکان حضار در محل حادثه جمع آوری شد را تشریح کرد.

طبق گفته گروه تحقیق این پرونده، آنها با جمع‌آوری اطلاعات مختلف، صحنه حادثه را بازسازی کرده‌ و همچنین کلاه ایمنی، اسکی‌ها و تصاویر دوربین مایکل شوماخررا به دقت بررسی کرده‌اند.

آقای کنسی که ریاست گروه تحقیق این پرونده را برعهده داشته، در کنفراس خبری امروز درباره سرعت مایکل شوماخر در هنگام بروز حادثه اظهارنظری نکرد و گفت که تعیین سرعت او نیاز به تحلیل و آنالیز تصاویر دوربین به صورت " تصویر به تصویر" دارد.

اما یکی دیگر از ماموران تحقیق این پرونده در جلسه گفت که تصاویر بیان‌گر این است مایکل شوماخر "شرایط کاملا عادی یک اسکی باز خوب و کاربلد را در هنگام حادثه داشته است."

به گفته گروه تحقیق این حادثه، مایکل شوماخر آگاهانه از منطقه آبی پیست خارج و وارد منطقه قرمز شده که تابلو آن کاملا مشخص و در معرض دید است.

طبق گزارش این گروه، او در فاصله ۸ متری پیست با یک صخره‌ برخورد کرده و در فاصله ۹ متری پیست روی زمین می‌افتد.

آقای کنسی گفته است: "آقای شوماخر اسکی‌باز بسیار خوبی است اما یکی از لنگه‌های اسکی او پس از برخورد از پایش جدا شده و همین باعث برخورد سر او با صخره می‌شود."

آقای کنسی تاکید کرده که تحقیقات در مورد حادثه‌ای برای مایکل شوماخر اتفاق افتاده تفاوتی با دیگر سانحه‌های مشابه ندارد و از روزنامه‌نگاران و خبرنگاران درخواست کرده بیمارستان را ترک کرده و به حریم خصوصی خانواده شوماخر احترام بگذارند.

شوماخر هم‌اکنون و با تشخیص پزشکان در بیمارستانی در منطقه گرونوبل فرانسه به صورت پزشکی در حالت کما به سر می‌برد. پزشکان متخصص این بیمارستان، وضعیت او را ثابت ولی خطرناک توصیف کرده‌اند.

مایکل شوماخر که سال گذشته از فرمول یک برای دومین بار خداحافظی کرد، جمعه گذشته ۴۵ ساله شد.

او در ۱۹ سال دوران حرفه‌اش در فرمول یک، برنده ۹۱ مسابقه شد و هفت بار بر سکوی قهرمانی جهان ایستاد و از این رو، پر افتخارترین راننده فرمول یک تاریخ به شمار می‌رود.