حمایت رویانیان از بازیکنان محروم شده به خاطر قلیان

به دنبال محروم شدن چند بازیکن از فعالیت های فوتبال به دلیل کشیدن قلیان، محمد رویانیان، مدیر عامل باشگاه پرسپولیس از آنها حمایت کرد و گفت که این کار "جرم" نیست.

این موضوع پس از آن اعلام شد که کمیته رسیدگی به تخلفات حرفه ای پیام صادقیان و محسن مسلمان از بازیکنان تیم پرسپولیس که اقدام به قلیان کشیدن کرده بودند، از حضور در تیم‌ ملی زیر ۲۲ سال محروم کرد.

آقای رویانیان در ادامه گفت: "من به هیچ وجه تایید نمی‌کنم که صادقیان و مسلمان چنین کاری کرده باشند. قبل از هر چیز باید این مسئله ثابت شود. این مسئولان و سرپرست تیم زیر ۲۲ سال هستند که باید به خاطر رخ دادن چنین اتفاقی در اردوی تیم با آن‌ها برخورد شود. اگر هم بازیکنی دست به چنین کاری زده باشد، فدراسیون نمی‌تواند آن‌ها را محروم کند و برخورد با آن‌ها وظیفه باشگاه‌شان است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علاوه بر صادقیان و مسلمان دو نفر دیگر، دکتر ابارشی، پزشک و مهدی خانبانی، آنالیزور نیز به دلیل قلیان کشی در اردوی تیم ۲۲ سال در کیش از فعالیتهای فوتبالی محروم شدند.

این حکم محرومیت در حالی برای این دو بازیکن صادر شده که صادقیان و مسلمان هر دو کشیدن قلیان را تکذیب کرده بودند.

همچنین رسول جوزی، سرپرست تیم ملی زیر ۲۲ سال هم به دلیل اینکه مسئولیت کادر تیم را بر عهده داشته از سمتش برکنار شد.

به این ترتیب این افراد همراه با تیم ملی زیر ۲۲ سال به بازی‌های قهرمانی آسیا در عمان اعزام نمی‌شوند.

بر اساس این حکم، این بازیکنان فقط از حضور در تیم‌های ملی محروم شده‌اند و می‌توانند برای باشگاه‌های خود بازی کنند.

آقای علیپور، دبیر کمیته رسیدگی به تخلفات اخلاق حرفه‌ای در فوتبال در اینباره گفت: "پیام صادقیان و محسن مسلمان منعی برای حضور در بازی‌های باشگاهی تیم پرسپولیس ندارند و محرومیت آنها صرفا تا اطلاع ثانوی از حضور در تیم‌های ملی است تا رسیدگی‌های بیشتر در اینباره صورت گیرد."

او اضافه کرد: "نام برخی بازیکنان دیگر هم مطرح شده که تا بررسی‌های قطعی صورت نگیرد، نمی‌توان حکمی را برای آن‌ها صادر کرد."