صعود منچسترسیتی به صدر جدول، پیروزی پرگل لیورپول

Image caption بازیکنان نیوکاسل اعتقاد داشتند که گل شیخ تیوته صحیح بوده است

در ادامه هفته بیست و یکم لیگ برتر انگلستان، منچسترسیتی در یک بازی پرحاشیه با شکست دو بر صفر نیوکاسل به صدر جدول صعود کرد و لیورپول در یک بازی پر هیجان و پر گل پنج بر سه استوک را مغلوب کرد. با این پیروزی، لیورپول در جمع چهار تیم بالای جدول قرار گرفت.

نیوکاسل صفر - منچسترسیتی ۲

در بازی امروز منچسترسیتی با نیوکاسل، بازیکنان تیم منچستری در دقیقه ۸ با گل ادین ژکو یک بر صفر از میزبان خود پیش افتادند.

در دقیقه ۳۴ بازی، داور گل شیخ تیوته هافبک نیوکاسل را، که از فاصله دور وارد دروازه منچسترسیتی شد، به دلیل آفساید مردود اعلام کرد.

آلوارو نگردو در دقایق پایانی بازی و روی یک ضد حمله، نتیجه بازی را دو بر صفر کرد تا خیال منچسترسیتی از گرفتن سه امتیاز راحت شود و به صدر جدول صعود کند.

در این بازی سمیر نصری هافبک منچسترسیتی، پس از تکل خشن بازیکن نیوکاسل به شدت از ناحیه زانو مصدوم و به خارج از زمین برده شد.

منچسترسیتی با پیروزی در این مسابقه، آمار پیروزی‌های خارج از خانه خود را بهبود بخشید. این تیم موفق شده از پنج بازی اخیر خود در بیرون از خانه، چهار مسابقه را با پیروزی به پایان برساند.

در این بازی پر برخورد، بازیکنان منچسترسیتی نسبت به عملکرد داور در صحنه تکل یانگا امبیوا روی پای نصری معترض بودند و اعتقاد داشتند که داور باید در این صحنه به بازیکن نیوکاسل کارت قرمز نشان می‌داد.

با توجه به مردود اعلام شدن گل نیوکاسل توسط داور، بازیکنان این تیم در مجموع بازی خشنی را به نمایش گذاشتند.

استوک ۳ - لیورپول ۵

در بازی دیگر امروز، لیورپول استوک را در خانه‌ خود شکست داد و فاصله خود را با صدر جدول لیگ برتر کمتر کرد.

بازیکنان براندن راجرز، در سی دقیقه ابتدای بازی با گل به خودی رایان شاوکراس مدافع استوک و فرصت طلبی سوارز دو بر صفر از میزبان پیش افتادند. اما استوک در ادامه نیمه اول با گل ‌های پیتر کروچ و شوت زیبای چارلی آدمز نتیجه را در پایان نیمه اول ۲-۲ مساوی کرد.

در نیمه دوم این مسابقه پر گل، استیون جرالد از روی نقطه پنالتی نتیجه را ۳ بر ۲ کرد و در ادامه، سوارز از زاویه بسته دومین گل خود در این بازی را در دروازه استوک جای داد.

در پنج دقیقه پایانی بازی، ابتدا استوک با گل جان والترز فاصله دو تیم را به یک گل کاهش داد ولی دنیل استورج مهاجم لیورپول که به تازگی پس از یک دوره مصدومیت طولانی به ترکیب این تیم بازگشته، پنجمین گل لیورپول را وارد دروازه استوک کرد.

در فاصله سه دقیقه مانده به پایان بازی، استوک بدشانس بود که نتوانست دوباره اختلاف گل ها را کم کند؛ ضربه سر پیتر کروچ به تیرک دروازه لیورپول برخورد کرد و سایمون مینوله دروازه‌بان لیورپول با واکنشی عالی مانع به ثمر رسیدن گل به خودی استیون جرالد شد.

دروازه هر دو تیم در این بازی روی اشتباهات مدافعان باز شد، ولی در نهایت لیورپول با وجود سوارز در خط حمله و همچنین بازگشت استورج، توانست با نتیجه ۵ بر ۳ استوک را در ورزشگاه بریتانیا شکست دهد و به زده چهارم جدول صعود کند.

فردا در آخرین بازی هفته بیست و یکم لیگ برتر انگلستان، آرسنال میهمان آستون ویلا خواهد بود.

در حال حاضر منچسترسیتی با ۴۷ امتیاز در صدر جدول است و پس آن، تیم‌های چلسی و آرسنال با ۴۶ و ۴۵ امتیاز قرار دارند.