کلارنس سیدورف سرمربی آث میلان شد

حق نشر عکس AP
Image caption کلارنس سیدورف، ده سال برای باشگاه آث میلان بازی کرد

کلارنس سیدورف بازیکن سابق آث میلان، پس از اعلام بازنشستگی خود از فوتبال حرفه‌ای اعلام کرد که هدایت این تیم را بر عهده گرفته است.

سیدورف ۳۷ ساله که در فاصله سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۲ برای این باشگاه ایتالیایی بازی کرده، جانشین ماسیمیلیانو آلگری سرمربی برکنار شده آث میلان می‌شود.

آلگری پس از کسب نتایج ضعیف از ابتدای فصل سری آ، به همراه دستیاران و همکارانش از این تیم اخراج شد.

باشگاه آث میلان در حال حاضر با ۲۲ امتیاز در رده یازدهم سری آ قرار دارد و در ۱۹ مسابقه اول خود در لیگ تنها موفق به کسب پنج پیروزی شده است.

سیدروف پس از اعلام بازنشستگی خود از فوتبال به عنوان بازیکن، خبر پذیرفتن سرمربیگری آث میلان را اعلام کرد: "پس از ۲۲ سال حضور در دنیای فوتبال به‌عنوان بازیکن از فوتبال خداحافظی می‌کنم. این تصمیم بسیار سختی بود اما من از دست آوردم که در این مدت راضی هستم."

ملی پوش سابق تیم ملی هلند که پس از جدایی از آث میلان به باشگاه بوتافوگو برزیل رفت در مورد بازی در این تیم گفت: "تجربه یک سال و نیم گذشته در بوتافوگو باعث شد که چیزهای زیادی یاد بگیرم و پیشرفت زیادی داشته باشم و من را برای مرحله بعدی یعنی به عهده گرفتن سرمربیگری آث میلان آماده کرد."

کلارنس سیدورف بیش از ۴۰۰ بار با پیراهن آث میلان به زمین رفته و همراه با این تیم دوبار قهرمان سری آ و دو بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شده است.

او همچنین اولین بازیکنی است که به همراه سه تیم مختلف جام لیگ قهرمانان اروپا را بالای سر برده است؛ قهرمانی با آژاکس در سال ۱۹۹۵، رئال مادرید در سال ۱۹۹۸ و همراه با میلان در سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۷ .

سیدورف سابقه بازی در تیم‌های اینتر میلان و سامپدوریا را دارد، این بازیکن هلندی پس از ترک باشگاه آث میلان در سال ۲۰۱۲ به باشگاه بوتافوگو رفت و در همان جا با از فوتبال به عنوان بازیکن خداحافظی کرد.

مطالب مرتبط