جام حذفی انگلستان؛ پیروزی فولام با گل‌ دژاگه

حق نشر عکس Getty Images
Image caption اشکان دژاگه گل دوم فولام را ثمر رساند

در دیدار دور سوم جام جذفی انگلستان، تیم فولام موفق شد با شکست نوریچ با نتیجه سه بر صفر به مرحله بعد راه یابد. دارن بنت، اشکان دژاگه و استیو سیدول گل‌های فولام را به ثمر رسادند.

بعد از بازی، ره‌نه مولنستین، مربی فولام، گفت که در پی شکست سنگین تیمش با نتیجه ۴-۱ به ساندرلند در لیگ، پس از این پیروزی احساس خوبی داشت.

پس از تساوی یک بر یک نوریچ و فولام در دیدار قبلی، تکرار بازی اول، روز گذشته در استادیوم کریون کاتج شهر لندن در مقابل بیش از ۱۱۰۰۰ تماشاگر برگزار شد.

طبق قوانین جام حذفی انگستان، در صورت تساوی بازی، دیدار تیم‌ها تکرار می‌شود. همچنین، قانون گل زده دور از خانه شامل این دیدارها نمی‌شود، و اگر نتیجه بازی در پایان ۹۰ دقیقه مساوی باشد، بازی به وقت اضافه و ضربات پنالتی کشیده می‌شود.

در دیدار شب گذشته، نوریچ بازی را خوب شروع کرد، و موفق شد که اولین موقعیت خطرناک بازی را از آن خود کند.

لحظاتی پس از آنکه مارتن استکلنبرگ، دروازه‌بان هلندی فولام، ضربه نیتان ردموند را دفع کرده بود، رابرت اسنودگراس با یک ضربه محکم از خارج محوطه جریمه تیر دروازه کلبه‌نشین‌های لندن را به لرزه در آورد.

اما بعد از این موقعیت شاگردان کریس هویتون نتوانستند که به برتری خود ادامه دهند، و فولام بازی را در دست گرفت.

تیم میزبان که پس از شکست سنگین خانگی به ساندرلند، ۹ تغییر در مهره‌هایش داده بود، موفق شد در دقیقه ۱۷ دروازه قناری‌ها را باز کند.

دارن بنت، مهاجم ۲۹ ساله سفیدپوش‌ها که به جای دیمیتار برباتف در ترکیب تیم قرار گرفته بود، از فاصله‌ای نزدیک سانتر زمینی کاسامی را به تور دروازه تیم مهمان هدایت کرد.

اشکان دژاگه، که با یک پاس پشت پای زیبا در ساخت گل اول نقش داشت، زننده گل دوم فولام بود. اشتباه دروازه‌بان نورویچ در دور کردن توپ، باعث ضدحمله فولام شد. و اشکان دژاگه موفق شد پاس رو به عقب کاچانیکلیچ را از فاصله‌ای نزدیک به گل تبدیل کند.

در دقیقه ۶۸، استیو سیدول، بازیکن ۳۱ ساله تیم فولام، سانتر ساشا ریتر به تیر دوم را با ضربه سر وارد دروازه کرد تا زردپوش‌های شهر نورویچ برای هشتمین بازی متوالی موقف به کسب پیروزی نشوند.

قناری‌ها با به دست آوردن ۲۰ امتیاز از ۲۱ بازی، در رتبه ۱۵ جدول لیگ برتر بریتانیا قرار دارند. فولام با ۱۸ امتیاز، تنها یک امتیاز با منطقه سقوط فاصله دارد. روز شنبه، کلبه‌نشین‌ها مهمان آرسنال، صدرنشین جدول، خواهند بود.

بازی بعدی فولام در دور چهارم جام حذفی با شفیلد یونایتد روز ۲۶ ژانویه برگزار خواهد شد.