یک هفته بد برای مسی

حق نشر عکس AFP

در هفته‌ای که لیونل مسی جایزه بهترین بازیکن سال جهان را به کریستیانو رونالدو واگذار کرد، ستاره آرژانتینی تیم بارسلونا با یک خبر بد دیگر هم مواجه شد: او در ترکیب تیم سال ۲۰۱۳ یوفا قرار نگرفت.

تیم سال یوفا شامل ۱۱ بازیکن برتر سال به انتخاب کاربران سایت یوفا و شبکه‌‎های اجتماعی است. در این رای‌گیری که بیش از ۶ میلیون نفر در آن شرکت کردند، مهاجم ۲۶ ساله بارسلونا توانست که تنها رتبه ۱۳ را به دست آورد.

کریستیانو رونالدو، مهاجم رئال مادرید که به تازگی به عنوان بهترین بازیکن جهان در سال ۲۰۱۳ انتخاب شد، برای هفتمین سال متوالی عضو ۱۱ بازیکن برتر قرار گرفت.

لیگ برتر انگلستان که سال گذشته هیچ بازیکنی را در فهرست تیم سال یوفا نداشت، شامل ۸ نامزد در فهرست سال ۲۰۱۳ بود. با وجود این، مسعود اوزیل، هافبک آلمانی تیم آرسنال تنها بازیکن لیگ برتر انگلستان است که به لیست نهایی ۱۱ بازیکن برتر راه پیدا کرد.

گرت بیل، بازیکن سابق تاتنهام که در تابستان به رئال مادرید اسپانیا پیوست یکی دیگر از بازیکن‌های منتخب تیم سال یوفا است.

بایرن مونیخ، مدافع عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا، با ۴ بازیکن بیشترین سهم را در ۱۱ بازیکن برتر سال یوفا دارد. مانوئل نویر، فیلیپ لام، دوید آلابا و فرانک ریبری بازیکن‌های این تیم آلمانی هستند که در نهایی حضور دارند.

مسی سال گذشته در ۴۵ بازی برای باسلونا و تیم ملی آرژانتین، ۴۲ گل ثمر رساند، اما نتوانست که رای هواداران فوتبال را از آن خود کند. همچنین، هیچ کدام از هم‌تیمی‌های مسی در بارسلونا هم موفق نشدند که در تیم سال یوفا قرار بگیرند.

اما، سه بازیکن از رئال مادرید در این لیست هستند. علاوه بر رونالدو، سرجیو راموس و گرت بیل دیگر بازیکنان سفید پوش مادرید هستند که مورد انتخاب قرار گرفتند.

تیاگو سیلوا، مدافع برزیلی پاری سن ژرمن، و زلاتان ابراهیموویچ، هم تیمی سوئدی او از دیگر بازیکن‌هایی بودند که با رای مخاطبان در تیم سال ۲۰۱۳ یوفا قرار گرفته‌اند.

بوروسیا دورتموند، نایب قهرمان لیگ قهرمان‌های اروپا، هم با حضور مارکو رویس در این فهرست نماینده‌ای داشت.

از سال ۲۰۰۷ تا کنون، برای اولین بار است که مسی عضو تیم سال یوفا نیست.