ماریا شاراپووا با وجود گرمای شدید به دور سوم اوپن استرالیا راه یافت

حق نشر عکس AFP

در سومین روز از مسابقات تنیس اوپن استرالیا، ماریا شاراپووا با وجود دمای بیش از ۴۰ درجه توانست به دور سوم این مسابقات راه یابد.

این تنیس‌باز ۲۶ ساله که پیش از این یکبار در سال ۲۰۰۸ قهرمان این رقابت‌ها شده بود و رقیبش کرین نپ، بازیکن ایتالیایی در حالی که مسابقات دیگر در زمین های سر باز به دلیل گرمای زیاد به تعویق افتاد، به مدت سه ساعت و ۲۸ دقیقه به بازی ادامه دادند.

سرانجام شاراپووا موفق شد با نتایج ۸-۱۰ ۶-۴ ۳-۶ رقیب ایتالیایی خود را شکست دهد.

شاراپووا در سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۱۲ نیز به فینال رسید اما مصدومیت او در ۲۰۱۳ ، فصل را برای او به پایان زودهنگام رساند.

این تنیس باز روس بعد از پایان بازی گفت: "بدون شک شرایط بسیار سخت بود، در چند روز گذشته هم همینطور بوده و هوا بسیار گرم بود. اما کسی نمی‌داند هوا تا چه حد باید گرم شود تا فکری به حال بازیکنان کنند."

او در ادامه گفت: "از مربی‌ام پرسیدم در چه شرایطی سقف زمین مسابقه را می بندند و یا مسابقه را به تعویق می اندازند؟ او به من گفت که تصمیم‌گیری در این مورد از دست ما خارج است."

این در حالی است که در بخش مردان هم ایوان دودیگ، از کرواسی که امروز پنجشنبه ۱۶ ژانویه مسابقه داشت، به خبرنگاران گفت که در حین بازی فکر می کرد از شدت گرما ممکن است بمیرد.

او که کمی پس از شروع بازی به مدت دو ساعت و ۲۲ دقیقه وقت استراحت گرفت گفت: "نیم ساعت پس از شروع بازی احساس کردم که دیگر نمی توانم نفس بکشم."

روز گذشته نیز با رسیدن دمای هوا به ۴۱.۵ درجه، جیمی ماری، بازیکن بریتانیایی دچار گرما زدگی شد و تحت درمان پزشکان قرار گرفت.

با آنکه موضوع گرمای شدید و رطوبت زیاد در ملبورن این دوره از مسابقات اوپن استرالیا را تحت الشعاع قرار داده و باعث به تعویق افتادن بعضی از بازی ها شده، دکتر تیم وود، سرپرست پزشکی این دوره از مسابقات می گوید که "سلامت بازیکنان در خطر نیست".

دکتر وود اضافه کرد: "قطعا بعضی از بازیکنان از شدت گرما شکایت می کنند و ما هم ادعا نمی کنیم که بازی در این شرایط آسان است اما از نظر پزشکی بدن انسان قابلیت ورزش در گرما را دارد."