لیگ برتر انگلستان؛ لیورپول با زمین خوردن سوارز از باخت نجات یافت

حق نشر عکس Getty
Image caption خطای گوزان روی سوارز که لیورپول را صاحب پنالتی کرد و از باخت در خانه نجات داد

بیست و دومین هفته لیگ برتر انگلستان، امروز با انجام هفت بازی آغاز شد. در پرگل‌ترین بازی امروز منچستر سیتی حریف را با چهار گل شکست داد.

منچستر سیتی که در خانه مقابل کاردیف بازی کرد موفق شد این تیم را با نتیجه ۲-۴ شکست دهد.

منچستری‌ها موفق شدند در دقیقه ۱۴ بازی با گل ادین ژکو از رقیب سبقت بگیرند.

این گل که صدمین گل منچستر سیتی در فصل جاری بود با فناوری تشخیص گل تایید شد.

دقیقه ۲۹ بازی نتیجه با گل کریگ نون به تساوی کشیده شد.

اگر چه کاردیفی‌ها که به انتهای جدول لیگ سقوط کرده‌اند تمام تلاش خود را کردند که من سیتی را از دستیابی به یک پیروزی راحت بازدارند اما انگار پرنده‌های آبی مصمم‌تر بودند که پیروزی پر گلی را رقم بزنند. در دقیقه ۳۳ بازی خسوس ناواس اسپانیایی گل دوم سیتی را زد تا نیمه اول بازی به نفع میزبان به پایان برسد.

منچستر سیتی که در فصل جاری پیروز میدان تمام بازی‌های خانگی بوده است توانست پیروزی در این میدان را هم با گل دقیقه ۷۶ یحیی توره و گل دقیقه ۷۹ آگوئه‌رو تضمین کند.

تمام تلاش کاردیفی‌ها در وقت کم باقیمانده منجر به گل دقیقه ۹۰ فریزر کمپبل، بازیکن ۲۶ ساله تیم ملی انگلستان شد.

سه امتیاز این بازی منچستر سیتی را با ۵۰ امتیاز در رده دوم جدول باقی نگه داشت. در سوی دیگر زمین، کاردیف با باخت امروز ته نشین جدول باقی ماند و فقط به گل‌های خورده‌اش افزود.

آرسنال -فولام

در بازی دیگر امروز آرسنال، صدرنشین جدول لیگ میزبان تیم غرب لندنی فولام بود. این بازی با نتیجه ۰-۲ به نفع آرسنال به پایان رسید.

سانتی کازورلای اسپانیایی، زننده هر دو گل آرسنال بود، در روزی که بالانشین جدول نیمه اول بازی و ده دقیقه ابتدای نیمه دوم را بدون به ثمر رساندن گل دوید.

گل اول بازی حاصل پاس جک ویلشر و ضربه پای راست کازورلا بود که در چارچوب دروازه فولام نشست.

گل دوم هم ضربه پای چپ کازورلا از خارج محوطه جریمه بود که در گوشه پایین سمت راست دروازه جا گرفت.

این بازی آرسنال را ۵۱ امتیازی کرد و با یک امتیاز بیشتر از منچستر سیتی صدرنشینی را برای این تیم حفظ کرد اما از بین رفتن این یک امتیاز منچستر سیتی را با توجه ۱۴ گل تفاضل گل بهتر جایگزین آرسنال خواهد کرد.

اما فولام همچنان باید تلاش کند که اگر از موقعیت امروزی خود، رده ۱۷، بالاتر نمی‌رود پایین‌تر هم نرود که بتواند فصل آینده هم در لیگ برتر بماند.

لیورپول - استون ویلا

بازی مهم دیگر امروز به میزبانی لیورپول و مقابل استون ویلا انجام شد. این بازی با نتیجه مساوی ۲-۲ به پایان رسید.

گل اول بازی امروز را آندریاس وایمن اتریشی در دقیقه ۲۵ برای استون ویلا به ثمر رساند.

کریستیان بنتکه تنها یازده دقیقه بعد گل دوم بازی را زد و مهمان را دو گل جلو انداخت.

ویلا تا دقیقه آخر نیمه اول با دو گل از حریف جلو بود تا اینکه در دقیقه ۴۵ بازی، دانیل استاریج ۲۴ ساله موفق شد دروازه این تیم را باز کند و اختلاف گل را به یک برساند.

اما تکل برد گوزان روی لوییس سوارز در محوطه جریمه استون ویلا، میزبان را صاحب پنالتی کرد که با پای راست جرارد به گل منتهی شد و لیور پول را از باخت نجات داد.

نتیجه مساوی این بازی لیورپول را از رده چهارم تکان نداد در حالیکه سه امتیاز برنده این بازی میتوانست این تیم را به رده سوم جدول، بالای چلسی برساند؛ هرچند که چلسی هنوز بازی این هفته را انجام نداده است.

همین یک امتیاز استون ویلا را در رده ۱۰ جدول و بالای هال سیتی قرار داد.

نتایج بازی‌های دیگر امروز

بازی‌های ادامه هفته ۲۲

در ادامه هفته بیست و دوم، فردا یکشنبه، تیم‌های سوانزی و تاتنهام با هم بازی خواهند کرد و چلسی در لندن میزبان منچستر یونایتد خواهد بود.

روز دوشنبه هم وست برام در خانه مقابل اورتون بازی خواهد کرد.